2016-2017 23-24 Kasım TEOG Birinci Dönem Sonuçları Açıklandı

Mili Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen ve 1 milyondan fazla 8. sınıf öğrencisinin katıldığı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı sonuçları E-Okul sistemine yüklendi.

TEOG sınavı 23-24 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleştirilmişti. Öğrenciler TEOG sınavı kendi okullarında belirlenen salonlarda girmişlerdi. TEOG sınavına giremeyen öğrencilerde 17-18 Aralık 2016 tarihlerinde mazeret sınavına alınmışlardı.

2016-2017 TEOG Sonuçlarına Nasıl Bakılır?

Öğrenciler TEOG sonuçlarını öğrenmek için “E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi”ne kimlik bilgileri ile giriş yaparak ilgili derslerini kontrol ederek TEOG sonuçlarını öğrenebilirler.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sitemine Nasıl Giriş Yapılır?

Veliler ve öğrenciler veli bilgilendirme sistemine giriş yapmak için Milli Eğitm Bakanlığı tarafından oluşturulan e-okul.meb.gov.tr adresine girdikten sonra üst kısımda bulunan Veli Bilgilendirme Sitemine giriş yaparak TEOG sonuçlarını öğrenebilirler.

2. Dönem TEOG Ne Zaman Yapılacak ve Konuları Neler?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan sınav takvimine göre 2. dönem TEOG sınavı 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak. İkinci dönemde çıkacak konulara ilişkin haber sitemizde mevcuttur. Arama bölümünden teog ikinci dönem konuları diye aramanız sonucunda ilgili konuya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bir yorum

  1. Okul umuda ki herkez TEOG sonuçlarına bakmışlar ama her dersten 1 yanlış fazla gelmiş ve bizde bu olaya üzüldük keşke kağıtları tekrar kontrol etsinler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.