2016-2017 Destekleme ve Yetiştirme Kursları 2. Dönem Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) destekleme ve yetiştirme kursları 15 Ocak 2017 tarihi itibariyle ilk dönem için sona ermişti. 2016 -2017 eğitim öğretim yılı 2. dönemi yetiştirme ve destekleme kursları başvuruları ne zaman başlayacak?

Bildiğiniz üzere destekleme ve yetiştirme kursları https://e-kurs.eba.gov.tr adresi üzerinden önce okul müdürü açılması planlanan kursların girişini yapıyor daha sonra öğretmenler kurs açmak istediği 3 okul seçimi yapıyor ve son olarak da öğrenciler hangi derslerden kurs almak istiyorlarsa o dersi ve öğretmenini seçip süreç tamamlanıyor. Kurslar sistem tarafından ve ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından onaylandıktan sonra başlıyor.

2016-2017 Destekleme ve Yetiştirme  Kursları 2. dönem Kurum, Öğretmen ve Öğrenci Başvuru tarihleri?

  • İkinci Dönem Destekleme ve Yetiştirme Kursları kurs merkezi başvurularının alınması ve il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince onaylanması (23 Ocak – 5 Şubat 2017)
  • İkinci Dönem Destekleme ve Yetiştirme Kursları Öğretmen başvurularının alınması ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması (6 – 12 Şubat 2017)
  • İkinci Dönem Destekleme ve Yetiştirme Kursları Öğrenci başvurularının alınması (13 – 19 Şubat 2017)
  • İkinci Dönem Destekleme ve Yetiştirme Kursları Kurs/sınıf şubelerinin oluşturulması (20 – 26 Şubat 2017)
  • İkinci Dönem Destekleme ve Yetiştirme Kursları Kursların başlaması (27 Şubat 2017)

Yukarıdaki takvimden de anlaşılacağı üzere yarıyıl tatilinde okul müdürleri okullarında 2. dönem açılacak kurs bilgilerini girdiler ve okulun açıldığı ilk hafta öğretmenler kurs başvurularını yapacaklar.

2. dönem TEOG sınavı 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Kurslar 27 Şubat tarihinde başlayacak. Yani öğretmenlerin TEOG sınavına öğrencileri kurslarda hazırlamaları için 2 aydan az bir süre var. Eğer derslerde konuları yetiştiremezlerse kurslar ile 2 aydan kısa süre içerinde öğrencileri sınava hazırlamalıdırlar.

izmit medyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.