2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları

Öğretmenlerin açığa alınmaları ve 28 bin öğretmenin görevden atılmasıyla bir çok öğretmen açığı ortaya çıkmıştı. 2016 Şubat ayında atanan öğretmenler aday öğretmenlik kurslarını tamamladılar ve atandıkları illere gittiler.

15 bin sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ve sözlü sınavları hala devam etmekte, ek 15 bin öğretmen ataması hakkı da alında fakat o da dönem ortası yapılacak.

Tüm bu durumlardan dolayı il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri ücretli öğretmenlere başvurarak başvuru listesi aldılar. Ücretli öğretmenlik için başvuruda bulunan öğretmen adayları için sonuçları bir çok il açıkladı. Bir çok il de okulların açılmasını beklemektedir.

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman?

Ücretli öğretmenlik başvuru zamanı diye bir kavram bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman gerekli evraklarınızı hazırladığınızda ilçe milli eğitim müdürlüklerine giderek evraklarınızı bırakırsınız eğer o ilçe milli eğitim müdürlüğünde branşınızda öğretmen ihtiyacı olursa onlar sizlere ulaşırlar.

Tabi ki başvurularda KPSS sınavı puanı etkili olmaktadır. Belki KPSS puanı sizin atanmanıza yetmeyebilir fakat ücretli öğretmenlikte hem ders saati fazla hem de merkezde ya da merkeze yakın bir okula gitmenize yardımcı olabilir.

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Sonuçlarını Açıklayan İller

Ücretli öğretmenlik başvurularını bir çok il açıkladı demiştik. Diyarbakır milli eğitim sitesinde yayınladı. Diğer illerinde resmi sitelerinde duyurular kısmında ücretli öğretmenlik başvuru sonuçları yayınlanmıştır. Başvuruda bulunduğunuz il ya da ilçe milli eğitim müdürlüğünün resmi sitesinden sonuçlarınıza bakabilirsiniz. Bunun için başvuru il ya da ilçenizi yazdıktan sonra linkin sonuna .meb.gov.tr eklemeniz yeterlidir. Örneğin Ankara için ankara.meb.gov.tr, istanbul icin istanbul.meb.gov.tr gibi il olan yerlerin yerine ilçe adı yazarak da ilçelere bakabilirsiniz.

virüs programı satın al

youtube abonnenten kaufen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.