MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları

Ücretli öğretmenlik başvurusunda bulunanlar için milli eğitim müdürlükleri sonuçları açıklamaya başladı.

2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları
  • 18.09.2016
  • 3.304 kez okundu

2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları

Öğretmenlerin açığa alınmaları ve 28 bin öğretmenin görevden atılmasıyla bir çok öğretmen açığı ortaya çıkmıştı. 2016 Şubat ayında atanan öğretmenler aday öğretmenlik kurslarını tamamladılar ve atandıkları illere gittiler.

15 bin sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ve sözlü sınavları hala devam etmekte, ek 15 bin öğretmen ataması hakkı da alında fakat o da dönem ortası yapılacak.

Tüm bu durumlardan dolayı il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri ücretli öğretmenlere başvurarak başvuru listesi aldılar. Ücretli öğretmenlik için başvuruda bulunan öğretmen adayları için sonuçları bir çok il açıkladı. Bir çok il de okulların açılmasını beklemektedir.

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman?

Ücretli öğretmenlik başvuru zamanı diye bir kavram bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman gerekli evraklarınızı hazırladığınızda ilçe milli eğitim müdürlüklerine giderek evraklarınızı bırakırsınız eğer o ilçe milli eğitim müdürlüğünde branşınızda öğretmen ihtiyacı olursa onlar sizlere ulaşırlar.

Tabi ki başvurularda KPSS sınavı puanı etkili olmaktadır. Belki KPSS puanı sizin atanmanıza yetmeyebilir fakat ücretli öğretmenlikte hem ders saati fazla hem de merkezde ya da merkeze yakın bir okula gitmenize yardımcı olabilir.

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Sonuçlarını Açıklayan İller

Ücretli öğretmenlik başvurularını bir çok il açıkladı demiştik. Diyarbakır milli eğitim sitesinde yayınladı. Diğer illerinde resmi sitelerinde duyurular kısmında ücretli öğretemenlik başvuru sonuçları yayınlanmıştır. Başvuruda bulunduğunuz il ya da ilçe milli eğitim müdürlüğünün resmi sitesinden sonuçlarınıza bakabilirsiniz. Bunun için başvuru il ya da ilcenizi yazdıktan sonra linkin sonuna .meb.gov.tr eklemeniz yeterlidir. Örneğin Ankara için ankara.meb.gov.tr, istanbul icin istanbul.meb.gov.tr gibi il olan yerlerin yerine ilçe adı yazarak da ilçelere bakabilirsiniz.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan Fransa 2018'de Türk Öğretmen Alımı Yapmayacak başlıklı makalemizde Fransa 2018'de Okullarda Türkçe Derslerini Kaldrırıyor, Fransa 2018'de Türk Öğretmen Alımı Yapmayacak ve fransada öğretmenlik hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / /

loading...

EBS Odak Analizi Çalışmasında Yabancı Dil Çözümü
EBS tarafından yapılan araştırmalar yabancı dil eğitiminde bakanlığa yardımcı olacak nitelikte bilgiler sunmaktadır. Odak Analiz çalışması yabancı dilin geliştirilmesinde niteliğe...
10 Bin Öğretmen Ataması Yapılmayacak mı?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Maliye Bakanlığından aldığı öğretmen atama yetkisini ne zaman kullanacak? Kasım ayında öğretmen ataması olacak mı?
Resmi Bayramlar Tören ve Kutlama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
Resmi bayram yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Garnizon komutanlığının çelenk yerleştirme ve kutlamalara katılma durumunda değişiklik yapıldı.
Diyarbakır’da 25 Günlük Bayan Öğretmen Şehit Edildi
Diyarbakır'ın Bismil ilçesi Çavuşlu köyünde çalışmakta olan 25 günlük bayan sınıf öğretmeni PKK terör örgütü tarafında babası ile birlikte şehit...
İlçe Milli Eğitim Müdürü FETÖ’den Gözaltına Alındı
FETÖ bağlantılı memurlara operasyonlar sürüyor. Son olarak ilçe milli eğitim müdürünün gözaltına alındığı haberi geldi.
FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ