2016 Dershane Öğretmenleri Atamaları Sözlü Sınav Yerleri Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 5 bin dershane öğretmeni alacağını açıklamıştı. Bu alımlar KPSS puanına göre değil, direk sözlü mülakat ile olacaktı. Sözlü mülakatlar için 18 sözlü sınav merkezi belirlendi. Sözlü sınava girecek dershane öğretmenleri bu 18 sınav merkezinden tercih yaptılar.

Dershane öğretmenlerinin tümü öğretmen alımına başvuramadı. Yayınlanan şartnamede en az 6 yıl süre ile sigortalı olarak dershanede çalışma şartı vardı. Bu 6 yıl aralıksız çalışma şartı dershanelerin kapatılmasına kadar olan süre için geçerliydi.

Sözlü Mülakatlar Ne Zaman Yapılacak?

Sözlü sınav yerleri açıklanan öğretmen adayları belirlenen kontenjana girebilmek için sözlü mülakatta çaba gösterecekler. Sözlü sınava belirlenen kontenjanların 3 katı aday çağırılması uygulaması burada da uygulandı. Sınav yerleri açıklanan dershane öğretmenlerini sözlü sınava hazırlanmaları için önlerinde en az 2 gün daha bulunmaktadır.

Mülakatlar 26-28 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek ve 28 Eylülde sözlü sınav sonuç ilanı açıklanacak. İtiraz süreci yine 4 gün sürecek. Mülakat puanına göre tercih yapacak öğretmenler 10 Ekim’de atanacak.

Sözlü sınav yerleri www.meb.gov.tr sitesinin sol alt tarafında duyurular bölümünde bulunmaktadır.

microsoft project 2016 satın al

youtube views kaufen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.