2016 Eylül Seminerini İl içinde Farklı Yerde Alma Hakkı Verilmedi

2016 Eylül Seminerini İl içinde Farklı Yerde Alma Hakkı Verilmedi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) mesleki çalışmalar için 2016 Eylül ayında iş başı yapacak öğretmenler için müjdeli haber vermişti ve bu öğretmenlerin seminerlerini il dışında istedikleri yerde alabilme hakkı vermişti.

Okullara gönderilen resmi yazıda Eylül mesleki çalışmaları sadece il dışı olarak sınırlandırılmıştır. Fakat il içinde istediği yerde seminer alma hakkı verilmemiştir. Son 3 seminer döneminde hem Haziran hem de Eylül seminer dönemlerinde öğretmenlere seminerlerini istedikleri yerde alma hakkı verilmişti.

Bu durum için sendikaları göreve çağırıyoruz ve 2016 Eylül seminerinin sadece il dışı için değil il içinde de istenilen yerde alma hakkı verilmesi konusunda Bakanlığa baskı yapmasını bekliyoruz.

Biliyorsunuz ki il içinde öyle ilçeler var ki aralarındaki mesafe iller arasında daha uzak. İlçe merkezine 60 km. uzaklıktaki bir köyde öğretmen olan bir kişi önce 60 km. ilçe merkezine gelecek oradan da 120 km. il merkezine gidecek tabi bu hak verilirse fakat iki il arası 80 km. olan bir kişi sadece 80 km. ile istediği yerde seminerini alma hakkına sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.