İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2016 İl Dışı Tayinler 16-22 Haziran 2016 Tarihleri Arasında Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) internet sitesinde 2016 iller arası yer değiştirme duyurusunda  bulundu. İller arası yer değiştirme isteğe bağlı olduğu gibi zorunlu çalışma yükümlülüğü içinde yapılabiliyor.

İl dışın tayin için başvurular MEBBİS üzerinden 16-22 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılacak.

3 Yıl Hesabında 30 Eylül 2016 Tarihi Baz Alınacak

İl dışı tayin isteyecek öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğine göre zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar, zorunlu çalışma yılını tamamlayanlar ya da bu yükümlülükten muaf olanlar bulundukları ilde 30 Eylül 2016 tarihi itibariyle 3 yılını doldurmuşlar ise başvuruda bulunabilecekler.

Hizmet Puanı için 22 Haziran 2016 Tarihi Baz Alınacak

Bakanlık 3 yıl aynı ilde görev yapma şartı için 30 Eylül 2016 tarihini belirlerken hizmet puanı hesaplama işleminde iller arası yer değiştirme son başvuru tarihi olan 22 Haziran 2016 tarihini baz almaktadır.

Başvurular Hangi Adresten Yapılacak?

İl dışı tayin isteyen öğretmenler başvurularını elektronik form ile yapacaklar. Başvuru yaptıkları elektronik formun çıktısını alıp kurum müdürüne imzalatarak onaylatacaklar. Başvurular http://mebbis.meb.gov.tr ya da insan kaynakları genel müdürlüğünün sitesi olan http://ikgm.meb.gov.tr adresinden TC Kimlik numarası ve MEBBİS şifresi ile yapılabilecek.

Bakanlığa bağlı taşra teşkilatı kapsamındaki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler, istemeleri halinde iller arasında yer değiştirebilecek.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak? İlişik Kesme İşlemleri Ne Zaman yapılacak?

İller arası yer değişikliği için 16-22 Haziran tarihleri arasında başvuru yapan öğretmenler, Bakanlık tarafından illere verilen kontenjan sayılarına göre puan üstünlüğü baz alınarak atamaları yapılacak.

Başvurular 22 Haziran 2016’da bittikten 5 gün sonra 27 Haziran 2016 tarihinde bakanlık internet sitesinde il dışı tayin sonuçları açıklanacak.

Sonuçların açıklanmasından 1 gün sonra 28 haziran 2016 tarihi itibariyle de ilişik kesme işlemleri başlayacak. Ataması çıkan öğretmenler seminer dönemi bitmeden atandıkları kuruma gitme hakkı kazanacaklar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.