MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

2016 Ocak Özür Grubu Atamalarının Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Özür Gurubu Atamalar İçin Takvimi Yayımladı…

2016 Ocak Özür Grubu Atamalarının Başvuruları Başladı
  • 07.01.2016
  • 454 kez okundu

ÖZÜR GURUBU ATAMALARI

22 Ocak’ta Milli Eğitim Bakanlığı bir takvim belirleyerek yer değiştirme atamalarını  Şubat ayında yapmayı planlamış durumda. Aklınıza şu gelmesin sakın biz Ülke olarak hep gel gittiler yaşarız. Atamalar gecikir mi? Ertelenebilir mi? Bu söz konusu bile değil akademik takvim işlemeye başladı. Çünkü! Özür gurubu atamalarından sonra diğer atamalar gerçekleştirilecek.

Bakanlığın açıklamasını incelediğimizde ince bir çizgide ilerlemek gibi gelse de  içinde olumlu taraflarda mevcut. Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında görev yapan illerimiz , ilçelerimiz arasında özürlerinden dolayı, aile bağlarından, can güvenliği gibi durumlarından dolayı Memurların yer değiştirme yönetmeliği açıklanmıştır. İsterseniz kısaca göz gezdirelim .

A- Atamasının olmasını isteyen Öğretmenlerin hizmet puanının hesabında başvurdukları son gün; Hizmet süresinin hesabında  28 Şubat 2016 esasa alınacaktır açıklamalarını sanıyorum okumayanınız kalmamıştır.

B- 652 sayılı MEB  açıklamış olduğu kararnamenin 37 ‘ nci madde kapsamında  kadrolarında açık bulunan bütün kurumlar Bakanlığın kendi sitesi olan

http//ikgm.meb.gov.tr adresinden öğretmenlerin tercihine açılacaktır.  Tercihler bilgisayar ortamında hizmet puanı üstünlüğüne göre  yapılıp yer değiştirmeler gerçekleştirilip atama yapılacaktır.

C- Can güvenliği söz konusu olduğunda yer değiştirme yapılabilecek aynı zamanda eşlerde bu haktan faydalanabileceklerdir.

D – Yer değiştirme ataması gerçekleşen Öğretmenler il ve ilçelerdeki  MEB’e şahsen müracaat yapmaları esas olmasına rağmen internet üzerinden de yapabileceklerdir .

E – Atamasından memnun kalmayanlar iptalini gerçekleştirip beklemeye alınacak onun yerine başka bir öğretmenin hemen ataması gerçekleşecektir.

DİKKAT! lütfen size sunulan formları eksiksiz bilgi ile doldurmayı unutamayın en ufak hatanız sizin diskalifiye olmanıza neden olur:

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / / /

loading...

Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
2016 Dershane Öğretmenleri Atamaları Sözlü Sınav Yerleri Belli Oldu
5 bin dershane öğretmeni alımı için sözlü sınav yerleri belli oldu. 18 sınav merkezinden 5 tercihte bulunan adayların mülakatları 26...
2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları
Ücretli öğretmenlik başvurusunda bulunanlar için milli eğitim müdürlükleri sonuçları açıklamaya başladı.
Fransa 2018’de Türk Öğretmen Alımı Yapmayacak
Yurt Dışı öğretmenlik için 2018'den itibaren Fransa'ya gidilemeyecek. Türkçe derslerini Türk öğretmenler vermeyecek.
Doğum İzni Yönetmeliği – Doğum Yapan Annelerin Kullanabilecekleri İzinler Neler?
Doğum Yapan Annelere Hangi İzinler Verilir? Doğum izni kaç hafta? Yaz tatilnde izin durumu? Resmi Yönetmelik
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ