MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı

Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.

2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
  • 10.10.2016
  • 29 kez okundu

2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ilk sözleşmeli öğretmen atamalarını gerçekleştirdi. Bakanlık 15 bin öğretmeni KPSS, ÖABT ve Sözlü mülakata göre atarken 5 bin öğretmeni de dershanelerde 6 yıl sigortalı çalışmasına şartına bakıp sözlü mülakat ile atamalarını gerçekleştirdi.

Atama sonuçları atama.meb.gov.tr adresinde yayınlandı. Geriye kalan 10 bin atamanın Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Sözleşmeli öğretmenlik alımı bir çok kesimde tepki toplamıştı. Hatta sözleşmeli öğretmenliğe bir de sözlü mülakat eklenince bir çok aday torpil olasılığından bahsetmişlerdi. Tüm bu tartışmalara rağmen Bakanlık öğretmen atama takvimine uymaya devam ediyor ve atama işlemlerini tarihlerine uygun olarak gerçekleştiriyor.

Hatta sözlü mülakat itiraz zamanında bir çok ilde öğretmenler eylem yaptılar. Eylemlerinin amacı sözlü mülakatların KPSS puanına göre farklı olduğu ve atamaların sözlü mülakatlara göre değil, KPSS puanına göre yapılmasıydı. Milli Eğitim Bakanlığı geri adım atmadı ve sözleşmeli öğretmen atamalarını sözlü mülakat puanına göre gerçekleştireceğini açıkladı. Tercihler de tamamlanınca geriye sadece atama sonuçlarını beklemek kaldı.

Öğretmen atama yeri tercihlerinin kalkınmada öncelikli iller olacağı söylenirken yayınlanan tercih edilecek illerin çoğunlukla doğu illeri olması adaylarda ikinci bir hayal kırıklığı yarattı.

Umutlar Kasım Atamasına Kaldı

Herkes bu OHAL döneminde yapılan atamalarda yaşanan (adaylara göre) hataların ve yanlışların Kasım atamasında yaşanmamasını bekliyor fakat Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamalarının bundan sonra değişmeyeceğini ve hem sözleşmeli olacağını hem de sözlü mülakatlara devam edileceğini söylüyor. Umarız hiç bir adayın hakkına girilmeden öğretmen atamaları gerçekleştirilir.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan 2016 - 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı başlıklı makalemizde 2016 - 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı, teog ders dağılımları ve teog konu dağılımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / /

loading...

FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ