İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Yerleri Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sözleşmeli öğretmenlik alımı için yapılacak olan ve ÖABT sınavına girmeyen adayların ön başvuruda bulunduğu sözlü sınav için sınav yerlerini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi internet sitesinde (www.meb.gov.tr) yayımlanan adres üzerinden TC Kimlik numaranızı yazarak sözlü sınav yerinizi öğrenebilirsiniz.

http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/diger/Sy/2016/SOZLESMELI_MULAKAT_2016/Sy_Frm.asp

Sözleşemli öğretmenlik sözlü sınavı merkezi olarak 18 il belirlendi. Adaylar bu illerden istediklerini tercih ederek açıklanın 3 katı kontenjan içine girmişlerse sözlü sınava gitme hakkı kazanacaklar.

Branş Kontenjanının 3 Katı İçerisinde Olamayanlar Çağrılmadı

MEb tarafından açıklanan sözlü sınav yerlerinde bazı adayların sonuçlarının çıkmamasının sebebi ise açıklanan atamam kontenjanının 3 katı sırasına girememesidir. Tabi ki bu 3 katı kontenjan durumunda şöyle bir açıklama bulunmaktadır. 3 katı adayın son sırasındaki aday ile aynı puanda olan tüm adaylar çağrılacaktır. Yani bu açıklama şu demektir. 100 kişi alınacak ve 300 aday sözlü sınav için çağrılıyor. 300. adayın puanı 65 ise 65 puana sahip olan tüm adaylar da sözlü sınava çağrılacaktır. 2016 branş bazında sıralama ile sıralamanızı öğrenip daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.