MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

2016 Şubat Ataması

105 Branşta Toplam 30 Bin Öğretmen Atanacak

2016 Şubat Ataması
  • 07.01.2016
  • 490 kez okundu

Gözünüz aydın sevgili Öğretmen arkadaşlarım. Beklediğiniz atamalar Şubat ta gerçekleşecek. Bu atama ile ilgili konuşmayı. Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı yaptı. Azımsanacak bir rakamda değil hani 30 bin öğretmen atanacak.

Bu alınan karar bekleyen öğretmenlerimiz için sevinç kaynağı oldu. Milli Eğitim kaynaklarından alınan bilgiler doğrultusunda en çok ihtiyaç duyulan mesleklerin başında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Özel Eğitim Öğretmenliği ve Rehber Öğretmenliği olduğu bu üç branştan açık  kontenjanın fazlalığından bahseden Bakanlık bunun haricin de de Şubat ayında İngilizce, İlköğretim Matematik, Fen Bilgisi ve Sınıf Öğretmenleri kontenjanlarında da atamalar yapılacağının sinyallerini vermiş durumda.  Anlaşılan yelpaze bayağı geniş olacak:  Sevgili okurlar bu rakam hiçte küçümsenmeyecek kadar önemli. Yelpaze geniş dedik araştırma verilerine göre atama yapılacak branşları kısaca isim olarak geçmek gerekirse. Almanca, Arapça, Beden eğitimi, Bilişim, Biyoloji, Coğrafya, Matematik, Felsefe, İhl Meslek, Kimya, Lise Matematik, Müzik, Ana Okulu,  Sosyal, Tarih, Teknoloji Tasarım daha listeyi uzatabilirim ama zaten atanacak öğretmenlerin bu listeden açılan kontenjandan haberi olduğu için kısa kestim.

Sayın Başbakanımıza ve Sayın Milli Eğitim Bakanımıza vermiş oldukları bu müjdeli haberden dolayı atama bekleyen ama bir türlü görevine kavuşamayan genç Öğretmenler adına Yürekten teşekkür ediyorum.  Anneler ve babalar atama bekleyip atmasını alamayan yavrularının üzüntüsünü en az onlar kadar yaşayanlardan. Bir nebzede olsa da yürekleri ferahlamıştır. Çünkü! Evlatlar ailelerinin aynasıdır.

Ve diyorum ki! İlerleyen zaman zarfında umarım bekleyen hiç bir Öğretmen kalmaz emekler heba olmaz.  Sayın  Nabi Avcı’nın elini taşın altına soktuğunu ve yüzünün akıyla çıkacağına inananlardanım.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / /

loading...

FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ