İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2016 TEOG İstatistikleri Yayınlandı

980 Öğrenci TEOG Sınavından Tam Puan Aldı

Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada eğitimin geriye doğru gittiği söylentilerini yalanladı ve TEOG istatistiklerinden bahsetti.

1924 yılında anayasaya eklenen Tevhid-i Tedrisat kanununun hala yürürlükte olduğunu ve çerçevesinin belli olmasından dolayı kimsenin bunun dışına çıkamayacağından bahseden bakan Yılmaz, eğitimin gün geçtikçe daha iyiye gidiyor dedi.

28-29 Nisan 2016 tarihlerinde yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının sonuçlarının 8 Haziran 2016 tarihinde açıklandığı ve açıklanan bu sonuçlara ait sayısal verilerin yayınlandığını belirtti.

TEOG sayısal verilerine bakanlığı sitesi olanhttp://odsgm.meb.gov.tr/test/analizler/ adresinden daha detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz. İlgili internet sitesinde branş branş sayısal bilgilere de ulaşmak mümkündür.

TEOG sınavına 1 Milyon 300 Bin’e yakın öğrencinin girdiği ve 980 öğrencinin sınavdan 120 tam puan aldığını söyledi. Hatta tam puan alan öğrencilerin büyükşehirler yerine kırsal bölgelerde çoğu imkandan yoksun bir şekilde tam puan aldığını belirtti.

Vartolu Ezgi ve Tuncelili Mahir’den Genel Kurulda Bahsetti

Varto’da bir mezrada kalan, hiçbir dershaneye gitmeyen Ezgi kızımız taşımalı eğitimle eğitim gördüğü ve Tunceli’den Mahir çobanlık yaparak, ailesine yardım ettiği halde 120 tam puan alıyor. Bu gençlerin olduğu bir Türkiye’de eğitimin geriye gittiğini söylemek veya ‘Türkiye karanlığa gidiyor’ demek doğru değil. Biz bu güvendiğimiz gençlerimizle geleceğimizi daha sağlam bir şekilde inşa edeceğiz. Bizim onlara güvenimiz var.” diye sözlerini bitirdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.