MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

2016 TEOG Yerleştirmeye Esas Puanlar Açıklandı, Tercihler 15 Temmuz’da

8. sınıftan mezun olan 1 milyon 168 bin 48 yerleştirmeye esas puanlarını açıkladı. Bu puan ne işe yarayacak diye düşünüyorsanız haberimizi okuyunuz

2016 TEOG Yerleştirmeye Esas Puanlar Açıklandı, Tercihler 15 Temmuz’da
  • 29.06.2016
  • 441 kez okundu

2016 TEOG Yerleştirmeye Esas Puanlar Açıklandı, Tercihler 15 Temmuz’da

2016 Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı 8 Haziran 2016 tarihinde E-Okul sisteminde açıklanmıştı. Sınava giren 8. sınıf öğrencileri bu sonuçların ardından yerleştirmeye esas puanlarını (YEP) beklemeye başladılar.

2016 TEOG Yerleştirme Esas Puanlar (YEP) Milli Eğitim Bakanlığı tarafından akşam saatlerinde açıklandı. Öğrenciler için şimdi gitmek istedikleri liseleri tercih etme sürecine girilmiş oldu. Öğrenciler yerleştirmeye esas puanları ile 25 ane lise tercihi yapacaklar ve sonuçlarını bekleyecekler.

1 Milyon 168 Bin 48 Öğrencinin Yerleştirmeye Esas Puanladı Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 8. sınıftan mezun olan 1 milyon 168 bin 48 yerleştirmeye esas puanlarını açıkladı. Bu puan ne işe yarayacak diye düşünüyorsanız. Bu puan öğrencilerin 6. sınıftan 8. sınıfa kadar okul ortalamalarını alıyor ve 8. sınıfta girdikleri TEOG sınavı puanlarını bir formül ile hesaplayıp ortaya YEP (Yerleştirmeye Esas Puanlar) çıkıyor. Yerleştirmeye Esas Puanınızı öğrenmek için http://www.meb.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

TEOG Lise Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

Yerleştirmeye esas puanların açıklanmasıyla sıra TEOG lise tercihlerine geldi. 15 – 25 Temmuz 2016 tarihleri arasında 10 günlük süre içerisinde 8. sınıf öğrencileri lise tercihlerini yapacaklar. 8. sınıf öğrencileri tercih edecekleri liselerden 25 tane seçebilecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 8. sınıf öğrencilerinin lise tercihlerinde yardımcı olmaları için ilçe milli eğitim müdürlükleri vasıtasıyla rehber öğretmen görevlendirerek öğrencilerin yardım almalarına sağlayacak.

2016 TEOG Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

15-25 Temmuz 2016 tarihleri arasında tercih yapacak öğrencilerin bu tercihlerine yerleşip yerleşemedikleri 8 Ağustos 2016 tarihinde açıklanacak. Aynı tarihte tercih edilmeyen liselerin boş kalan kontenjanları da açıklanacak. Buna göre; 9-15 Ağustos, 19-23- Ağustos ve 26-31 Ağustos tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil işlemleri gerçekleştirilecek. 5-8 Eylül arasında ise, il/ilçe yerleştirme ve nakil komisyonlarınca nakil tercih başvurularının alınacak. 9 Eylül itibarıyla yerleştirme işlemleri tamamlanacak.

Tercih Yapmayan ya da Yapmayı Unutun Öğrencilerin Durumu

15-25 Temmuz 2016 günü yerleştirmeye esas puanlarına göre yapılacak olan tercih işlemlerini kaçıran ya da tercih yapmayan öğrenciler için eğer tarihler uzatılmazsa 2. bir hak verilmeyecek ve bu öğrenciler açık liseye yönlendirilecekler. Bu öğrencilerin kayıtları otomatik olarak sistem tarafından açık liseye kaydırılacak.

Kızlar 2016 TEOG Sınavında Daha Başarılı

TEOG kapsamında 6 testin tamamındaki soruları doğru yanıtlayan öğrenci sayısı 987 oldu, bu öğrencilerin yüzde 49´unun erkek, yüzde 51´ini ise kız öğrenciler oluşturdu.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan 2016 İl Dışı Tayin Sonrası İlişik Kesme ve Göreve Son Başlama Tarihleri başlıklı makalemizde 2016 göreve başlama tarihleri, 2016 il dışı tayin göreve başlama tarihi ve 2016 il dışı tayin ilişik kesme tarihi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / /

loading...

Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
2016 Dershane Öğretmenleri Atamaları Sözlü Sınav Yerleri Belli Oldu
5 bin dershane öğretmeni alımı için sözlü sınav yerleri belli oldu. 18 sınav merkezinden 5 tercihte bulunan adayların mülakatları 26...
2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları
Ücretli öğretmenlik başvurusunda bulunanlar için milli eğitim müdürlükleri sonuçları açıklamaya başladı.
Fransa 2018’de Türk Öğretmen Alımı Yapmayacak
Yurt Dışı öğretmenlik için 2018'den itibaren Fransa'ya gidilemeyecek. Türkçe derslerini Türk öğretmenler vermeyecek.
Doğum İzni Yönetmeliği – Doğum Yapan Annelerin Kullanabilecekleri İzinler Neler?
Doğum Yapan Annelere Hangi İzinler Verilir? Doğum izni kaç hafta? Yaz tatilnde izin durumu? Resmi Yönetmelik
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ