2017-2018 İlkokul 1. Sınıf Dik Temel Harfler Çalışma Kağıdı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamayla öğrencilerin korkulu rüyası haline gelen bitişik eğik el yazısı kaldırılmış ve yerine dik temel harfler getirilmişti.

2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren ilkokul 1. sınıf öğrencileri bu yeni yazı sistemi ile yazmayı öğrenecekler. Bu yazı ile artık öğrenciler kitaplarda karşılaştıkları yazıları zorlanmadan yazıp okuyabilecekler.

İlkokul 1. sınıf öğrencileri için dik temel harfler içeren çalışma kağıtlarını yayınladık. Bu çalışmalar sayesinde öğrencilerin elleri dik temel harfleri yazmak için hazır hale getirilecektir.

Dik temel harfler çizgi çalışmalarını hazırlarken öğrencilerimizin eğleneceği boyamalar da ekledik. Etkinlikler  alıntıdır.

thumbnail of DİK TEMEL HARFLER ÇİZGİ ÇALIŞMALARI 1 thumbnail of DİK TEMEL HARFLER ÇİZGİ ÇALIŞMALARI 2 thumbnail of DİK TEMEL HARFLER ÇİZGİ ÇALIŞMALARI 3 thumbnail of DİK TEMEL HARFLER ÇİZGİ ÇALIŞMALARI 4 thumbnail of DİK TEMEL HARFLER ÇİZGİ ÇALIŞMALARI 5 thumbnail of DİK TEMEL HARFLER ÇİZGİ ÇALIŞMALARI 6 thumbnail of DİK TEMEL HARFLER ÇİZGİ ÇALIŞMALARI 7 thumbnail of DİK TEMEL HARFLER ÇİZGİ ÇALIŞMALARI 8 thumbnail of DİK TEMEL HARFLER ÇİZGİ ÇALIŞMALARI 9 thumbnail of DİK TEMEL HARFLER ÇİZGİ ÇALIŞMALARI 10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.