2017 Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yaz Dönemi Öğretmen Öğrenci Başvuruları Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından dershanelerin kapatılmasından sonra ücretsiz olarak öğrencilere sunduğu destekleme ve yetiştirme kursları yaz dönemi öğretmen ve öğrenci başvuruları başlıyor. Kurs merkezi başvuruları bugün itibariyle 5-11 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Öğretmen ve ücretli öğretmen başvuruları ise 12-18 Haziran 2017 tarihleri arasında modül üzerinde yapılacaktır. Öğretmenler kadrolarının bulunduğu ilçedeki okullar arasından tercih yapabileceklerdir.

Öğrenci tercihleri ise öğretmen tercihlerinin bitiminden itibaren başlayacaktır. Öğrenciler tercihlerini 19-25 Haziran 2017 tarihleri arasında yapacaktır ve öğrenciler öğretmenlerden farklı olarak destekleme ve yetiştirme kurslarını istedikleri il veya ilçede alma haklarına sahip olacaklardır. Yani öğrenciler tatil için gidecekleri akrabalarının bulunduğu il ya da ilçedeki okulda aynı zamanda ücretsiz kurs alabileceklerdir.

Başvuru işlemleri bittikten sonra okul/kurs müdürlükleri öğretmen ve öğrenci başvurularına göre kurs sınıflarını ayarlayacaklardır. Kurs sınıflarının ayarlanabilmesi için en az 10 öğrenci gerekmektedir. 25 öğrenciye kadar 1 sınıf 25 ve sonrası öğrenci kadar 2 sınıf olacak şekilde sınıf/şube ayarlamaları 26 Haziran 2 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Tüm bu işlemler bittikten sonra 3 Temmuz 2017 tarihi itibariyle destekleme ve yetiştirme kursları başlayacaktır. Kurslar kurs müdürlüklerinin belirlediği gün ve saatlerde olacaktır. Kursların bitiş tarihi ise 27 Ağustos 2017 olarak belirlenmiştir.

Kurslara başvuru yapmak isteyen öğretmen ve öğrenciler https://e-kurs.eba.gov.tr/ adresini kullanarak kendilerine uygun başlığı seçerek öğretmenler mebbis şifreleri ile öğrenciler ise eba şifreleri ile sisteme giriş yapabileceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.