2017 Şubat’ta 54 Bin 185 Okulun Hizmet Puanı Güncellendi

Öğretmenlerin zorunlu hizmet ve yer değiştirmelerini yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okulların hizmet puanlarını güncelledi zfpnqoy. Ülkemizde bulunan 54 bin 185 okulun puanları güncellendi. Bu şu demek oluyor yer değiştirmelerde öğretmenler puan üstünlüklerine göre tayinleri yapılıyor. Bulundukları okullar bölgelerine göre öğretmenlere aylık puanlar veriyor. İşte bu verilen puanlarda güncelleme yapıldı.

Bilindiği üzere, 1, 2 ve 3. hizmet alanları zorunlu hizmete tabi yerleri göstermektedir. MEB, Şubat ayı Tebliğler Dergisinde yayımladığı yeni listeyle 54 bin 185 okulun hizmet alanı tablosunu güncelledi.

İl ve ilçelerin hizmet alanlarının yeniden belirlenmesi, sadece zorunlu hizmeti değil hizmet puanlarını da etkilemektedir. Zira hizmet puanları, hizmet alanlarına göre belirlenmektedir.

İŞTE MEB’İN RESMİ ONAYI VE GÜNCELLENEN LİSTE

T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

Sayı : 68898891/903.02/191999 05/01/2017
Konu : Hizmet Alanları

BAKANLIK MAKAMINA

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 38 inci maddesinin 4 üncü fıkrası ile 39 uncu maddesinin 3 üncü fıkrası gereğince, eğitim-öğretime yeni açılan ya da dönüştürülen eğitim kurumları ile bulundukları yerleşim yerinin idari bağlılığının ve benzeri nedenlerle hizmet alanının değişmesi uygun görülen eğitim kurumlarının Valiliklerce elektronik ortamda yapılan tekliflerinin değerlendirilmesi sonucunda hizmet alanları yeniden belirlenmiştir.

medyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.