MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

22 Ocak’ta Karneler Dağıtılmayabilir!

Bakanlığın TEOG mahkeme kararını beklemeden sonuçları açıklamasının karar açıklanınca karne dağıtımına engel olabileceği belirtildi…

22 Ocak’ta Karneler Dağıtılmayabilir!
  • 18.01.2016
  • 598 kez okundu

22 Ocak’ta Karneler Dağıtılmayabilir !!!

Binlerce öğrencinin katıldığı ve merakla beklediği TEOG sınav sonuçları açıklandı. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı’nın henüz tamamlanmamış olan mahkeme kararını beklemeden yaptığı açıklama ortalığı karıştırdı. Eğer devam eden mahkemeden iptal kararı çıkarsa 22 Ocak’ta yapılacak olan karne dağıtımı puanlar tekrar hesaplanacağı için yapılamayacak.

25 – 26 Kasım tarihlerinde, Ankara 11. Ve 14. İdare mahkemesine 5 sorunun yanlış olduğu gerekçesiyle iptal davası açıldı. Mahkeme henüz devam ederken sonuçların açıklanması ise tartışmaya sebep oldu.  TBMM’nin sınav itirazlarına ilişkin mahkemelerin 45 gün içinde kararı açıklaması gerektiğine dair düzenlemesi var, buradan yola çıkarak 15 Ocak’ta açıklanması gereken mahkeme kararı açıklanmadığı için Miili Eğitim’de karneleri verebilmek için sonuçları açıkladığını duyurdu.

Davacı aileler bazı soruların 2 cevabı bulunduğunu bazı soruların ise MEB kaynaklarında bulunmadığını iddia etmişti, Bakanlık ise sorularda hata olmadığını açıkladı, bu gelişmeler üzerine aileler Ankara 11. Ve 14. İdare mahkemesine başvuruda bulundu. Türkçe, İnkilap Tarihi, Fen ve Teknoloji testlerinden 5 soru dava edildi.

Mahkeme Kararını Beklemeden Sonuçların Açıklanmasına İtiraz

Bakanlığın mahkeme kararını beklemeden sonuçları açıklamasına sendikalarda tepki gösterdi. Eğitim – Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca kararın sonuçlanmadan sonuçların açıklanmasını doğru bulmadığını belirterek, “Bunu yapmadan karne notlarının girilmesi yeni bir kaos oluşturabilir.” dedi. Mahkemelerin, davaları bir an önce sonuçlandırması gerektiğini ifade eden Anadolu Eğitim-Sen Genel Başkanı Cansel Güven ise özetle şunları söyledi: “Bakanlığın 13 yıldır neredeyse hiçbir sınavı şaibesiz olmadı. Liyakat denen ana şart sağlanmadığı için her yıl sınavda bunları yaşıyoruz. Bakanlık günü kurtarıyor. Velinin yaşadığı stres, öğrencinin yaşayabileceği muhtemel mağduriyet hiç umurlarında değil. Devlet ciddiyeti yok maalesef.”

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / / / / /

loading...

Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
2016 Dershane Öğretmenleri Atamaları Sözlü Sınav Yerleri Belli Oldu
5 bin dershane öğretmeni alımı için sözlü sınav yerleri belli oldu. 18 sınav merkezinden 5 tercihte bulunan adayların mülakatları 26...
2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları
Ücretli öğretmenlik başvurusunda bulunanlar için milli eğitim müdürlükleri sonuçları açıklamaya başladı.
Fransa 2018’de Türk Öğretmen Alımı Yapmayacak
Yurt Dışı öğretmenlik için 2018'den itibaren Fransa'ya gidilemeyecek. Türkçe derslerini Türk öğretmenler vermeyecek.
Doğum İzni Yönetmeliği – Doğum Yapan Annelerin Kullanabilecekleri İzinler Neler?
Doğum Yapan Annelere Hangi İzinler Verilir? Doğum izni kaç hafta? Yaz tatilnde izin durumu? Resmi Yönetmelik
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ