İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

24 Eylül’de Eylem Var

Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-Sen Genel Merkez Yönetim Kurullarının verdiği karar doğrultusunda 24 Eylül 2014 tarihinde bir günlük iş bırakma eylemi yapacak. Bu eylem ile birlikte öğretmenlerin haklarını savunmak istenmektedir.

Kamu-Sen başkanı Koncuk; bu eylemin çağrıcısı Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-Sen’dir. Ancak bu eyleme diğer tüm sendikalarımızı da davet ediyoruz. Onların destekleri bizi memnun eder. Bu vesileyle diğer sendikaları da 24 Eylül tarihinde yapacağımız iş bırakma eylemine destek vermeye çağırıyorum. Bu eylemin hayırlı olmasını diliyorum. Eğitim-Sen Genel Başkanına da teşekkür ediyor, seçildiği genel başkanlık görevinde başarılar diliyorum.”

tes-eylem-var02

Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca da ziyaretleri nedeniyle Genel Başkanımız İsmail Koncuk ve Genel Merkez Yönetim Kurulu’na teşekkür etti. Özellikle son yıllarda artan birçok eğitim sorunu ile son iki ayda yaşanan eğitim sorunları birlikte düşünüldüğünde yaşananların tesadüf olmadığını dile getiren Karaca bu sorunların AKP’nin toplumu yeniden biçimlendirme uygulamalarında eğitime biçilen rol olduğunu belirtti.  Karaca “Şimdi bu sorunlara karşı güçlü bir tepki ortaya koymak için alanlara çıkmaya hazırlanıyoruz. Tüm eğitim ve bilim emekçilerini, öğrencileri ve velileri eylemimize, birlikte hareket etmeye çağırıyoruz” dedi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Sinop Kamu-Sen İl Başkanlığı tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen piknik etkinliğine katılmak üzere Sinop’a geldi.
Sinop’ta ilk olarak basın mensuplarıyla bir araya gelen Koncuk, Türkiye gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Türkiye’nin en kuzey ucundan Türkiye’ye seslenmek istiyorum. Hem çalışma hayatıyla ilgili yaşadığımız problemleri hem insan hakları ihlalleri ile ilgili problemleri buradan tüm Türkiye’ye haykırmak istiyorum. Ankara’dan çok seslendik, belki de yakın olma sebebiyle duymadılar, bir de Sinop’tan ses gönderilim. Bir ülkede hukuk yoksa o ülkede demokrasi de yoktur, insan hakları da yoktur. Demokrasinin ve insan haklarının olmadığı bir ülkede insanların mutlu olması, huzurlu olması mümkün değildir. Maalesef Türkiye böyle günleri yaşıyor. Türkiye’de hukuk yok, Türkiye’de emek verenlerin alın terini koruyacak bir mekanizma kalmadı. Ben bu cümleyi dün Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun huzurunda da söyledim. Kendisine de ifade ettim. ‘Bu ülkede insanların hakları gasp edilirken alın terini kim koruyacak?’ diye Sayın Başbakana da ifade ettim. Diliyorum ki bu ülkenin yeni Başbakanı bu sözlerimizi, bu uyarılarımızı dikkate alır ve bu ülkede yeniden huzuru sağlamak adına bir adım adımlar atar. Yine de milletimiz adına umutlu olmak istiyorum” diye konuştu.
24 Eylül’de iş bırakma eylemi yapacaklarını belirten İsmail Koncuk, “Bütün bunları tekrar gündeme getirmek amacıyla 24 Eylül tarihinde bütün eğitim sendikalarının katımıyla, bir tanesi hariç, onların adını söylemeye gerek duymuyorum, 1 günlük iş bırakma eylemi yapacağız. Türkiye de eğitim ve diğer alanlarda yaşanan tüm problemleri gündeme getirecek ve bu problemlerin çözülmesini isteyeceğiz. 24 Eylül’de bütün eğitim çalışanlarını iş bırakma eylemine davet ediyoruz” şeklinde konuştu.
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, basın toplantısı sonrası yanındaki heyetle birlikte Türkiye Kamu-Sen Sinop Şubesi’nin düzenlemiş olduğu pikniğe katıldı.

Bir yorum

  1. Mustafa Ovayolu Mustafa Ovayolu 23 Eylül 2014

    Bu sendikalar ne zaman devletin “atanamayan öğretmenlerin” de olduğunu anlayıp onlar için de çalışma yapacak merak ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.