İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

432 Bin Sınıf Akıllı Tahta ve Yazıcılarla Donatılacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, FATİH Projesi ile 432 bin dersliğin akıllı tahta ve yazıcılarla donatılacağını ifade etti. Elvan, “Proje kapsamında bugüne kadar 85 bin etkileşimli tahta dağıtımı gerçekleştirdik. Etkileşimli tahtalardan 101 bininin okullara sevkiyatına başlandı” dedi. Hükümetin ve bakanlığın büyük önem verdiği FATİH projesinde öğrencilere tabletleri ulaştırma konusunda hassasiyetleri devam ediyor. Bu kapsamda çalışmalarını hızlandıran bakanlık öğrencilerin bir an önce tablet sahibi olması için çaba sarf ediyorlar.

Bakan Elvan, FATİH Projesi kapsamında, Bakanlık olarak bugüne kadar 85 bin etkileşimli tahta ile 3 bin 657 yazıcı ve doküman kamerayı Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim ettiklerini söyledi.

Elvan, 347 bin etkileşimli tahta ve 42 bin yazıcı için ihale yapıldığını ve yüklenici firmalarla sözleşmelerin imzalandığını ifade ederek, 42 bin yazıcının alımının gerçekleştirildiğini ve okullara 16 bin yazıcının gönderildiğini belirtti.

Etkileşimli tahtalardan 101 binin de okullara sevk edilmeye başlandığını anlatan Elvan, dağıtımlara paketler halinde devam edileceğini söyledi.

FATİH Projesi’nin tamamlanmasının ardından öğrencilerin bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanma yetkinliğinin artacağını vurgulayan Elvan, projenin bilişim sektörünü de olumlu yönde etkileyeceğini belirtti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.