İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

5 Bin Sosyal Destek Personeli Alım Şartları Nelerdir?

Sosyal Destek Personeli Alımı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ülkemizdeki aile yapılanmasının düzenlenmesi adına bazı değişikler yapılacağını duyurdu. Aile içi yaşantının daha güzenli bir hal alması ve nüfusun korunmasına yönelik yapılacak bu çalışmalar şimdiden büyük yankı uyandırdı. Bu konuda yapılacak değişiklikler için bir paket hazırlanacağını dile getiren Başbakan Davutoğlu, bu paketle beraber yeni istihdam alanlarının da oluştulacağını söyledi. Özellikle 5 bin kişiye istihdam sağlayacak olan Sosyal Destek Personeli alımları şimdiden gündemin ana konusu oldu bile. Dilersiniz şimdi paketin içeriğinde neler yer alacağına ve Sosyal Destek Personeli alımlarının nasıl yapılacağına göz atalım.

Yeni Aile ve Nüfus Yapılandırması Paketinde Neler Olacak ?

-Ailelere sosyal destek vermek amacıyla ekipler oluşturulacak. Bunun için 5 bin sosyol destek personeli alımı yapılacak.

-Doğum yapan kadınlar için bazı düzenlemeler yapılacak. Çocuk sayısına göre anneye belirli miktarlarda doğum parası ödenecek. Ayrıca doğum yapan kadınlar, çocukları okul çağına ulaşana kadar bazı ayrıcalıklardan yararlanabilecek. Çalışan kadınlar, istedikleri taktirde haftada 30 saat çalışacak. Hem çocuklarına bakıp hem de işlerine devam edebilecek.

-Evliliğin teşvik edilmesi amacıyla da bazı düzenlemeler yapılacak. Teşvik amacıyla, ebeveynlerin çocukları 18 yaşına gelene kadar açtıkları ceyiz hesabına yatırdığı paranın %15’i kadar da devlet katkı da bulunacak.

Yukarda yazdığımız düzenlemeler kısa bir süre içerisinde yasalaştırılıp uygulamaya konulacak.

Peki Sosyal Destek Personeli Alım Şartları Nelerdir ? Alımlar Ne zaman Yapılacak ?

Bu düzenlemenin belki de en dikkat çeken özelliği yeni istihdam olanaklarının sağlanacağı sosyal destek personeli alımları olacaktır. Zira henüz tam olarak ne iş yapacakları, nasıl bir sisteme göre ailelere destekte bulunacakları belli değil. Ayrıca bu personellerin kimler arasından neye göre alınacağı da henüz netliğe kavuşmadı. Bu konuda ilerleyen zamanlarda daha detaylı bilgiler verileceğini düşünüyoruz. Bu nedenle sitemizi düzenli olarak takip ederseniz sosyal destek personeli alımları konusunda daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Gaziantep mutlu son masaj

Bir yorum

  1. zelal zelal 6 Şubat 2015

    Meail adresim yok ama yorum yazmak istiyorum neden alim tarihini aciklamiyorsunuz bizler bu konuyu anlamiyoruz kpss puanina gore mi yapacaksiniz nasil olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.