MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 3,07 / Satış: 3,08
€ EURO → Alış: 3,36 / Satış: 3,38

50 Bin Öğrenci Geri Dönüşüm Eğitimi Alacak

Tetra Pak İle Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Ortaklaşa Gerçekleştirilen Geri Dönüşüm Eğitimi Kampanyası, 2016 Yılında da Devam Edecek…

50 Bin Öğrenci Geri Dönüşüm Eğitimi Alacak
  • 19.02.2016
  • 225 kez okundu

50 Bin Öğrenci, Geri Dönüşüm Eğitimi Alacak

2004 yılı kapsamında başlatılan ve Edinilen bilgilere göre, proje kapsamında 1 milyon 200 bin öğrenciye ulaşılmış durumda. Taraflar arasında düzenlenen yeni protokol sayesinde, “Küçük şeyler doğayı yeniler” sloganı ile, 2016 yılı içerisinde de 50 bin öğrenciye geri dönüşüm konusunda eğitimler verilecek.

İstanbul’daki öğrencileri kapsayacak eğitim protokolünde, 50 bin öğrenci geri dönüşüm konuları üzerinde birebir eğitim alacak. Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde yürütülen ve İstanbul Üniversitesi’nin de desteği ile devam eden proje, mutlu ve sağlıklı yarınlara umutla bakmamızı sağlayacak.

41466205_620x410

Uzman eğitimciler tarafından verilecek eğitim kapsamında, ilkokul 2-3-4 sınıf öğrencileri ve 5. sınıf öğrencilerine,  ambalaj atıklarının diğer atıklardan ayrı tutularak geri dönüşüme kazandırılmasının nedenleri de anlatılacak.  Ayrıca çocuklara, geri dönüşüm temalı farklı hediyelerinde verilmesi planlanıyor.

Projenin asıl amaçlarından biri ise, doğal kaynakların etkin ve tasarruflu bir şekilde nasıl kullanılacağının anlatılması olacak.  Düzenlenen protokol kapsamında aynı zamanda öğrenciler, geri dönüşüm aşamalarını canlı olarak görme fırsatı bulacaklar.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından proje için yapılan açıklamada, “Geri dönüşüm sayesince çocuklarımızın geleceği daha fazla garanti altına alınacak. Çocuklarımız geleceğe umutla bakabilecek. Bu proje milli servetin yeniden kullanıma kazandırılması açısından son derece önemli bir projedir. Bütçeye katkıları da son derece fazla olacağı kanaatindeyiz. Ayrıca çevreye duyarlı insanların yetiştirilmesi, daha yaşanabilir dünya için şarttır” denildi.

Konunun uzmanları ise, geri dönüşüm eğitimi projesi ile ülke bütçesine çok büyük katkıların sağlanacağını, temiz bir çevre için gerekli bir uygulama olduğu konusunda açıklamalar yaptı.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / /

loading...

Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
2016 Dershane Öğretmenleri Atamaları Sözlü Sınav Yerleri Belli Oldu
5 bin dershane öğretmeni alımı için sözlü sınav yerleri belli oldu. 18 sınav merkezinden 5 tercihte bulunan adayların mülakatları 26...
2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları
Ücretli öğretmenlik başvurusunda bulunanlar için milli eğitim müdürlükleri sonuçları açıklamaya başladı.
Fransa 2018’de Türk Öğretmen Alımı Yapmayacak
Yurt Dışı öğretmenlik için 2018'den itibaren Fransa'ya gidilemeyecek. Türkçe derslerini Türk öğretmenler vermeyecek.
Doğum İzni Yönetmeliği – Doğum Yapan Annelerin Kullanabilecekleri İzinler Neler?
Doğum Yapan Annelere Hangi İzinler Verilir? Doğum izni kaç hafta? Yaz tatilnde izin durumu? Resmi Yönetmelik
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ