MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

514 Suriyeli Öğretmene Formasyon Eğitimi Verilecek

MEB, UNICEF ile işbirliği yaparak 514 Suriyeli öğretmene eğitim verecek ve bu sayede eğitim kalitesini artırmayı planlıyor.

514 Suriyeli Öğretmene Formasyon Eğitimi Verilecek
  • 11.08.2016
  • 285 kez okundu

514 Suriyeli Öğretmene Formasyon Eğitimi Verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Türkiye’de görev yapan ve Suriyeli öğrencilere eğitim veren Suriyeli öğretmenlerin eğitim kalitelerini artırmak amacıyla UNICEF ile iş birliğiyle bu öğretmenlere formasyon eğitimi verecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre ülkemizde şu anda 330 bin Suriyeli öğrenci eğitim görmektedir. Bu öğrencilerden 75 bini Türk Eğitim sistemine göre eğitim görürken geriye kalan 260 bin kadar öğrenci Suriye eğitim sistemine göre eğitim görmektedir.

Ülkemizde ikamet eden savaş ortamından kaçan 3 milyona yakın Suriyeliden yaklaşık yarısı iki sene içerisinde eğitim alma yaşına ulaşmış olacak.

Eğitimlerin Bütçesini UNICEF Karşılayacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önümüzdeki yıllarda daha da artacak olan öğrenci sayısını daha nitelikli öğretmen ve eğitimlerle desteklemek istiyor. Bu sebeple UNICEF ile iş birliği yaparak eğitim masrafları UNICEF tarafından karşılanmak üzere ülkemizde görev yapan Suriyeli öğretmenlere formasyon eğitimi vererek gelecek nesillere daha faydalı olmayı planlıyor.

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin de Suriyeli öğretmenlerin Konya’da iki hafta boyunca farklı üniversitelerden gelen öğretim üyeleri eşliğinde eğitim alacağını vurguladı. Kursun ardından öğretmenlerin geldikleri illere dönerek Suriyelilerin eğitiminde görev alacaklarını aktaran Aktekin, “Amacımız, Suriyeli öğretmenlerin verdiği eğitimin niteliğini artırmak. Öğretmenlik mesleğine giriş, öğretim yöntem ve teknikleri, ölçme değerlendirme, sınıf yönetimi ile eğitim psikolojisi ve rehberlik başlıklarında eğitimler verilecek. Eğitimlerin bütçesi UNICEFtarafından karşılanıyor. Toplam 514 öğretmen kurs görecek” diye konuştu.

Açılış programına, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, İl MilliEğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ve Suriyeli öğretmenler katıldı.

Bu konu hakkındaki görüşlerinizi haberin altına YORUM yaparak belirtebilirsiniz.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan 20 Ağustos 2016 ÖABT Sınav Giriş Yerleri Açıklandı başlıklı makalemizde 20 Ağustos 2016 ÖABT Sınav Giriş Yerleri Açıklandı, 2016 öabt giriş belgeleri ve 2016 öabt sınav giriş belgeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / /

loading...

Diyarbakır’da 25 Günlük Bayan Öğretmen Şehit Edildi
Diyarbakır'ın Bismil ilçesi Çavuşlu köyünde çalışmakta olan 25 günlük bayan sınıf öğretmeni PKK terör örgütü tarafında babası ile birlikte şehit...
İlçe Milli Eğitim Müdürü FETÖ’den Gözaltına Alındı
FETÖ bağlantılı memurlara operasyonlar sürüyor. Son olarak ilçe milli eğitim müdürünün gözaltına alındığı haberi geldi.
FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ