Açığa Alınan Öğretmenler 10 Gün İçerisinde Geri Dönecekler

Açığa alınan öğretmenler hakkında flaş bir iddia ortaya atıldı. Şu anda yaklaşık 20 bin öğretmen açığa alınmış durumda beklemektedir. Yayınlanacak yeni bir Kanun Hükmünde Kararname ile durumları belli olacaktır.

İşte tam bu sırada CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, Açığa Alınan Eğitim-Sen Üyeleri İle İlgili ”10 Gün İçinde Göreve İade Edilecekler” dedi. Tabi bu söylemini destekleyen açıklamalarda da bulundu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’la görüştüğünü, açığa alınan öğretmenlerin göreve edileceklerini, şu anda yazışmaların yapıldığını söylediğini belirten Ekici, “İhraç edilenler hariç açığa alınmış olanlar 10 gün içinde göreve dönecekler. Bakan Yılmaz’la 1 haftadır görüşüyoruz. Bakan da onların görevlerine iade edilmesi gerekir dedi” diye konuştu.

Bu söylem ve görüşmeler hakkında daha fazla detaya yer verilmezken açığa alınan öğretmenlerin tümü mü yoksa sadece Gaziantep ilinde yaşayanlar mı olduğu hakkında net bir açıklama yapılmadı.

Ayrıca açığa alınan öğretmenlerden büyük bir kısmı FETÖ-PDY’den dolayı açığa alınırken bir kısmı da PKK terör örgütü bağlantısı şüphesiyle açığa alınmıştı.

Gaziantep CHP Milletvekili Akif Ekici’nin söylemlerinin gerçekleşmesi için 10 güm içerisinde yeni KHK yayınlanıp bu açığa alınmış öğretmenlerin isimlerinin listede bulunması gerekmektedir.
buy office 2016 pro

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.