MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Açığa Alınan Öğretmenler İkinci İl İçi ve İller Arası Yer Değiştirmeye Başvuru Yapabilir mi?

Yaklaşık 50 Bin Öğretmen Açığa Alındı ve bu açığa alınan öğretmenler ikinci il içi ve iller arası yer değiştirmeye başvurabilecekler mi?

Açığa Alınan Öğretmenler İkinci İl İçi ve İller Arası Yer Değiştirmeye Başvuru Yapabilir mi?
  • 27.08.2016
  • 4.433 kez okundu

Açığa Alınan Öğretmenler İkinci İl İçi ve İller Arası Yer Değiştirmeye Başvuru Yapabilir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında 50 bine yakın öğretmeni açığa aldı. Bu öğretmenler açığa alındıklarında il içi ve iller arası yani il dışı atamalar gerçekleşmişti. Sadece özür durumu atamaları kalmıştı. Tüm öğretmenler ikinci il dışı için bakanlığa baskısı ile Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf TEKİN resmi twitter hesabından öğretmenlere müjdeyi verdi ve 2-8 Eylül 2016 tarihleri arasında başvuruları alacağız dedi.

Özür Durumu atamaları başvuruları sırasında okullara gönderilen yazıda 15 Temmuz darbe girişimi sebebiyle FETÖ-PDY terör örgütü bağlantısı şüphesiyle açığa alınan öğretmenler özür durumu atamalarına başvuru yapabilirler denilmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı ikinci il içi ve il dışı yer değiştirme atamaları başvurularını almasına kısa bir süre kaldı fakat öğretmenlerin akıllarına takılan bir çok soru bulunmaktadır.

Öğretmenlerin 2. il içi ve iller arası yer değiştirme duyurusu için TIKLAYINIZ

Bakanlıktan yapılan duyuruda ilk il içi ve il dışı yer değiştirme işleminde bulunup yeni kurumunda göreve başların tekrar başvuru hakkı olup olmayacağı hakkında bilgi verilmedi.

Açığa alınan öğretmenlerin durumları için ise resmi bir yazı kurumlara ulaşmadı fakat özür durumunda hak verildiği için bu ikinci il içi ve iller arası yer değiştirme atamalarına da başvuruda bulunabileceklerini söyleyebiliriz.

Sonuçta açığa alınan öğretmenlerin suçlu oldukları ya da ceza alacakları kesinleşmediği için hala devlet memuru olarak sayılmaktadırlar. Açığa alma sonuçlanınca görevinde devam edecek olanlar atamaları gerçekleşirse atandıkları kurumda görevlerine başlayacaklar.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan Öğretmenlerin 2016 Eylül İl İçi ve İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu başlıklı makalemizde 2016 eylül ikinci il içi atama, 2016 eylül il dışı atama ve 2016 eylül il dışı ikinci atama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / /

loading...

10 Bin Öğretmen Ataması Yapılmayacak mı?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Maliye Bakanlığından aldığı öğretmen atama yetkisini ne zaman kullanacak? Kasım ayında öğretmen ataması olacak mı?
Resmi Bayramlar Tören ve Kutlama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
Resmi bayram yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Garnizon komutanlığının çelenk yerleştirme ve kutlamalara katılma durumunda değişiklik yapıldı.
Diyarbakır’da 25 Günlük Bayan Öğretmen Şehit Edildi
Diyarbakır'ın Bismil ilçesi Çavuşlu köyünde çalışmakta olan 25 günlük bayan sınıf öğretmeni PKK terör örgütü tarafında babası ile birlikte şehit...
İlçe Milli Eğitim Müdürü FETÖ’den Gözaltına Alındı
FETÖ bağlantılı memurlara operasyonlar sürüyor. Son olarak ilçe milli eğitim müdürünün gözaltına alındığı haberi geldi.
FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ