MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Açık Öğretim Fakültesi Sınavlarına Hazırlık

Açık Öğretim Fakültesi Derslerine Verimli Bir Şekilde Çalışmak

Açık Öğretim Fakültesi Sınavlarına Hazırlık
  • 25.02.2016
  • 224 kez okundu

Açık Öğretim Fakültesi Sınavlarına Hazırlık

AÖF; Eskişehir Anadolu Üniversitesine bağlı olan Açık Öğretim Fakültesi’nin kısaltılmışıdır. 1982 yılında kurulan fakülte kurulduğu günden bu güne kadar pek çok öğrencinin umudu olmuştur. İmkânsızlıklar yüzünden okuyamayan ya da ikinci üniversite okumak isteyen bireyler başvuru yaparlar. YGS ’den baraj puanını geçtikten sonra iktisat, işletme, maliye,  sosyal hizmetler, Tarih, felsefe, Türk dili ve edebiyatı gibi 4 yıllık ve 2 yıllık pek çok bölümü bünyesinde barındıran fakülte öğrencilerinin daha verimli ders çalışmaları için her öğrenciye çalışma sayfası açmıştır. Bu sayfada öğrenci dilerse uzaktan eğitimlere katılabilir dilerse soru sorabilir dilerse çıkmış sorulara ve cevaplarına da bakabilir.

AÖF, sınavlarını dönemlik- kredilik sisteme geçtikten sonra vize ve final şeklinde yapar. İlk dönem bir vize ve bir final vardır. İkinci dönemde bir vize ve final vardır. Vizenin %30’u ile finalin%70’i hesaplanarak öğrencinin notu belirlenir. Geçme sistemine çan eğrisi getiren fakülte öğrencilerin sınıf geçmesini kolaylaştırmıştır. Sınavlar, öğrencilerin bulundukları illerde hafta sonu düzenlenir.

AÖF derslerine en verimli nasıl hazırlanılır?

AÖF’nin verdiği ders kitapları çok detay içerdiği için öğrencilerin bunları çalışmaya vakti olmayabilir. Bu yüzden ya çalışma sayfasındaki uzaktan eğitimle verilen dersler seyredilebilir ya da hafta sonu bulunduğunuz şehirde verilen derslere katılabilirsiniz, ancak bölümünüzdeki en zor dersler verildikten sonra, diğer dersle verilmemektedir. Bu yüzden en iyi çözüm yardımcı kitap almaktır ya da kitapların özetini çıkarmak olacaktır. Özet çıkarmak zor oluyorsa piyasada uzman kadrolar tarafından hazırlanan yardımcı kitaplara başvurulmalıdır. Bu kitaplar, özet çıkarılmış şekilde basılmıştır. Kitapların içerisinde çıkmış sorular ve yardımcı sorular vardır. Bunlara çalışarak ders verimliliğini artırabilirsiniz. Sınav haftası sol soru çözmekte fayda vardır. Özellikle çıkmış sorulara bakmak verimliliğinizi artırabilir.

AÖF vize ve final stresi nasıl giderilir?

AÖF sisteminde ilk vize, vizeden bir ay sonra final yapılmaktadır. Finalde tüm ünitelerden sorumlu olan öğrenci zaman kısa olduğu için konu yetiştiremeyeceğinden strese kapılır. Bunun yerine öğrenci her gün düzenli olarak çalışırsa, finale kadar tüm konular biter. Konularını bitiren ve dersine çalışa öğrencinin stresi en aza indirgenir.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / /

loading...

İlçe Milli Eğitim Müdürü FETÖ’den Gözaltına Alındı
FETÖ bağlantılı memurlara operasyonlar sürüyor. Son olarak ilçe milli eğitim müdürünün gözaltına alındığı haberi geldi.
FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ