MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 3,07 / Satış: 3,08
€ EURO → Alış: 3,36 / Satış: 3,38

Açık Öğretim Fakültesi Sınavlarına Hazırlık

Verimli Ders Çalışma ve Sınav Stresinden Kurtulma…

Açık Öğretim Fakültesi Sınavlarına Hazırlık
  • 16.02.2016
  • 182 kez okundu

AÖF Sınavları İçin Verimli Ders Çalışma

Açık öğretim Fakültesi’nin kısaltılmışı olan AÖF, Eskişehir Anadolu Üniversitesi bünyesinde eğitim veren fakültenin adıdır. 1982 yılında kurulan AÖF, Türkiye’de en fazla öğrencisi olan bölümdür. Uzaktan ve açıktan eğitim vererek, pek çok kişinin okumasında yardımcı olur.  AÖF, farklı bölümlerde eğitim hizmetine devam eder. İktisat, maliye, işletme, sosyal hizmetler, Türk Dili ve Edebiyatı, tarih, felsefe ve sosyoloji gibi daha pek çok bölümde eğitim veren fakülte günün belirli saatlerinde okuduğunuz bölümün zor derslerini uzaktan eğitim ile verir. Bunun dışında bulunduğunuz ildeki fakültelerde hafta sonu dersler verilir.

Öğrenciler AÖF sınavlarına, okulun verdiği kaynak kitaplar dışında piyasada satılan belirli kurumların hazırladığı yardımcı kitaplardan çalışırlar. Sınavda daha verimli olmak için ağırlıklı olarak tüm öğrenciler bu kaynakları seçerler. Okulun verdiği kaynakları okuyup, özet çıkartmaktansa güvenilir ve kaliteli kaynakların çıkardığı özetlere ve çıkmış sorulara çalışmak daha kolay ve verimlidir. AÖF, öğrencilerinin verimli ders çalışmaları için e- öğrenme programı geliştirmiş ve bu sistemde öğrencinin ulaşmak istediği sayfalara ulaşma imkânı sağlanmıştır. Öğrenciler uzaktan eğitim derslerine katılamazlarsa, sınavdan önce yararlanmaları için dersler kaydedilmektedir. Böylece isteyen her öğrenci şifresini girerek sisteme ulaşabilir. Dönemlik- kredilik sisteme geçen AÖF yılda 4 sınav yapar. 2 sınav ilk dönem, 2 sınav ikinci dönem yapılır. Bu sınavların ilki vize ikincisi finaldir. Vizenin%30’u, finalin%70’i alınır.

AÖF’de verimli ders çalışmak için ne yapılır?

  • Öğrenciler okulun verdiği kaynaklardan ziyade, piyasada basılan yardımcı kaynaklardan yararlanmalıdırlar. Bu kitaplar nokta atışı yaparak, sınavda çıkacak sorulara benzerlerini tahmin ederler. AÖF kitaplarını özetini hazırlarlar.
  • Derslere verimli çalışmak için dershanelerden yardım alınabilir. Dershane sisteminde sınav sorularına yakın sorular verilir.
  • Öğrencinin her gün planlı ve programlı çalışması gerekir.

Sınav Stresi Nasıl Giderilir?

Yılda 4 sınav yapan AÖF sınavları, özellikle çalışanlar için stres sebebi olmaktadır. Bunu önlemek için her gün az da olsa konulara çalışılmalıdır. Kitapların pdfleri akıllı telefonlara indirilerek,  işte iken de çalışılabilir. Sınav haftası çıkmış sorulara bakmak, bir önceki sınavın sorularına göz atmakta fayda vardır.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / /

loading...

Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
2016 Dershane Öğretmenleri Atamaları Sözlü Sınav Yerleri Belli Oldu
5 bin dershane öğretmeni alımı için sözlü sınav yerleri belli oldu. 18 sınav merkezinden 5 tercihte bulunan adayların mülakatları 26...
2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları
Ücretli öğretmenlik başvurusunda bulunanlar için milli eğitim müdürlükleri sonuçları açıklamaya başladı.
Fransa 2018’de Türk Öğretmen Alımı Yapmayacak
Yurt Dışı öğretmenlik için 2018'den itibaren Fransa'ya gidilemeyecek. Türkçe derslerini Türk öğretmenler vermeyecek.
Doğum İzni Yönetmeliği – Doğum Yapan Annelerin Kullanabilecekleri İzinler Neler?
Doğum Yapan Annelere Hangi İzinler Verilir? Doğum izni kaç hafta? Yaz tatilnde izin durumu? Resmi Yönetmelik
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ