MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Açılım mı?

Siyasi irade bir çözüm bulmak istemiştir. Yaklaşık 30-40 yıldır kangren olmuş bu yarayı söküp atmak için çareler, çözümler aranmıştır.

Açılım mı?
  • 30.07.2016
  • 377 kez okundu

Açılım mı?

15 Temmuz gösterdi ki yıllarca ülkemizi geri bırakmak, kendi sorunları ile cebelleşmek zorunda bırakan batı dünyası bunu başarabilmek adına sadece mali, iktisadi ve ticari yönden bizi kuşatmamış.

Bıkmadan ve usanmadan içte bulduğu destekçileri ile ve onları iyi kamufle ederek ve tüm ülke değerlerini onlar için seferber ederek var olan siyasi yapıyı adeta onların emirlerine vererek çalışmalar yapmışlar.

Doğu ve Güneydoğuda kökeni ne olduğu belli olmayan, neye hizmet ettiği son zamanlarda gün yüzüne çıkan sözde sosyal ve kültürel haklar istediklerini çok ama çok masum bir dille söylerken arkada silahlı çeteleri ile özde Türkiyemizi bölmek ve parçalamak olan TERÖR ÖRGÜTÜ…

Milyonlarca dolarlık harcaması olan, barınma, gıda, silah, techizat, dinleme araçları, bomba yapabilecek eğitim ve düzenli gruplar halinde de olsa bir birlikler kurulmuş bu nasıl başarılmış ve kimler finanse etmiştir.

Eğitimlerini ALMAN, İNGİLİZ, İSRAİL, ABD üst düzey kişilerin verdiklerini artık duymayan yok.

Bu yardımları onlar TÜRK kanı ve Analarımızın gözyaşı ile Batılılara ödemekteler ve yine koruyamadığımız sınır ticareti ve önüne geçemediğimiz Beyaz ZEHİR ekimi, üretimi, satışı ile trilyonlarca liralık gelirleri olan bir ÖRGÜT.

AÇILIM ; Bu fikri bu düşünceyi kim niye,nasıl,hangi mahfillerde hazırladı,hazırlattı.

15 Temmuz varlığımızı,birliğimizi,demokrasimizi,yönetimimizi,hükümetimizi yok etmeye kalkan bir grubun, ÖRGÜT ün kendi işi gibi görülse de desteği ÜST AKILDIR.

Peki AÇILIM neydi?

Kimler rol aldı?

Kimler organize etti?

Devletin Askeri, Yargı, Mit, Polis, Bürokrasi ayağı bu şer güçlerce ele geçirildiği net olarak görüldüğü bir ortamda bu kahrolası AÇILIM fikrini bu ihanet şebekesi mi hazırlamıştır.

Sonuçları itibarıyla, Doğu ve Güneydoğu bölgemizde PKK nın daha da güçlenmesi, silahlanması, siyasallaşması, devlete sızması, yerel yönetimlerde idareyi ele geçirilmesini kim niye istemiştir?

Kime yaramıştır? Siyasi irade bir çözüm bulmak istemiştir. Yaklaşık 30-40 yıldır kangren olmuş bu yarayı söküp atmak için çareler, çözümler aranmıştır.

Bu çözümleri devletin BÜROKRASİSİ hazırlar siyasiler üstünde değişiklik yapar uygular. Görünen o ki bu hazırlıkları yapanlar gerçek VATANSEVER, MİLLİYETÇİ ler değil bizimle gibi görünüp birilerine hizmete adanmışlarmış.

ANAP Hükümetlerinde Bakanlık yapmış olan Rahmetli Kamuran İNAN. Türkiye siyasi tarihine kazınan sözleri arasında “Türkiye haini en çok olan ülke” cümlesidir. İnan, 1994’te de gündeme Meclis’te söylediği “Türkiye’nin yalnız Avrupa Birliği’ne değil, gerektiği zaman, kendi milli menfaatlerinin sınırlarına dokunulduğu zaman herkese mutlaka, ‘hayır’ diyebilmesi lazımdır. Daima ‘hayır’ diyenler kazanmıştır” sözleriyle de damgasını vurmuştu.

Türkiye’nin insanı, yabancılara devletini gammazlıyor. Siyasetçilerin, bürokratların bile haberi olmayan çoğu bilgi yabancılara ulaştırılıyor. Yabancı ülkelerden gelecek gazetecilerin kimlerle görüşmesi gerektiği bile belli, çevreler tarafından ayarlanıyor ve özellikle devlet aleyhine konuşacaklarla görüşmeler ayarlanıyor.

Devlet aleyhine faaliyet gösterenler haindir. Devleti dışarıya jurnalleyen, yabancı kamçısıyla devletini dövmeye çalışanlar, bu yaptıklarının karşılığını da fazlasıyla alıyorlar. Ne kadar etkili olurlarsa ona göre prim alıyorlar, ona göre terfi ediyorlar, önemli noktalara gelmeleri sağlanıyor. Bunları çok üzülerek anlatıyorum.

Sayın İNAN’ın Son Paragrafta önemli noktalara gelenler ve pirim alanlar cümlelerinin altını bende çizmek istiyorum. Soruları çalanlar, hak etmeden üst kademelere kendilerinden atama yaptıranlar, Yabancılara çalıştıklarını Darbe sonrası itiraf edenler sahi AÇILIM’ı siz mi hazırladınız ?

Ülkemizin zerre yararına olmadığı artık ayan, beyan olan Bu AÇILIM zırvasını sizce kim hazırladı? Sayın Cumhur başkanım, Başbakanım, Bakanlar Kurulum, Muhalefet Parti Liderlerim, Sivil Toplum Örgütlerim, Türk Basını, Üniversiteler, Kanaat Önderleri, Türk Aydınları Ülkemizi kuşatan, küçük düşüren bir yapıyı 15 Temmuz’da Allah’ın izni ve inayeti ile yendik. Şimdi eskisinden daha güçlü ve MİLLİ bir uyanışla ve hazırlıkla tüm katmanlarımızla şu PKK denen ŞER GÜÇLER ittifakını el birliği ile YENELİM.

Oğuzhan MERT / Açılım mı?

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan 2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Tarihleri, Maaşları ve Şartları Nelerdir? başlıklı makalemizde 2016 ağustos ücretli öğretmenlik, 2016 ücretli öğretmen alan iller ve 2016 ücretli öğretmen başvuru şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / /

loading...

2016 AÖF Güz Dönemi Ara Sınav Sonuçları Açıklandı
AÖF güz dönemi ara sınav sonuçları açıklandı. 4 yanlış 1 doğruyu götürünce ortaya küsuratlı notlar çıktı. Final sınavı öncesi not...
Milli Bir Eğitim Gerekli
Samsun Türk Eğitim Sen 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin KAMÇİ bu haftakş köşe yazısında açıklanan 2015 PISA sonuçlarına değindi ve...
2015 PISA’ya göre Türkiye Eğitim’de 2003’in Bile Gerisinde
Türkiye eğitim alanında bir çok proje geliştirirken 2015 PISA sonuçlarının açıklanması ile birlikte eğitim alanında ileriye gideceğimize daha da gerilediğimiz...
Başbakanlık Ulusal Siber Güvenliği Sağlamak için KamuNet Genelgesi Yayımladı
Başbakan Binali Yıldırım imzası ile Ulusal Siber Güvenlik genelgesi yayımlandı ve tüm kamu kurumlarının KamuNet sistemine dahil edilmesi istendi.
Açığa Alınmış 3 Bin 592 Öğretmen Göreve İade Edildi
Sendikal eyleme katıldıkları gerekçesiyle daha önce açığa alınmış olan öğretmenlerden 3 bin 592'si görevlerine iade edildi. En çok iade Mardin...
2019’a Kadar Tam Gün Eğitim ve Okul Öncesi Eğitim Zorunlu Olacak
2019’a Kadar Tam Gün Eğitim ve Okul Öncesi Eğitim Zorunlu Olacak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), atama bekleyen öğretmenlere müjde vermek...
Öğrenciler AÖF’ün Yeni Sisteminden Rahatsız Kayıt Yenilemeyecekler
26-27 Kasım tarihlerinde yapılan AÖF Güz Dönemi ara sınavları gerçekleştirildi ve öğrenciler 4 yanlış 1 doğruyu götürme sistemi ile tanışmış...
KKTC ODTÜ’nün Yeni Rektörünün Makam Aracı bir Bisiklet
KKTC ODTÜ’nün Yeni Rektörünün Makam Aracı bir Bisiklet Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Otra Doğu Teknik Üniversitesine (ODTÜ) sıradışı bir...
Sihirli Kare Formülünün Yeni Bir Yolunu Bulan Öğretmene Ödül
Iğdır'da görev yapan matematik öğretmeni Hasan Kıraç, sihirli kare formülünün daha önce belirlenmemiş bir yolunu bularak ödül almaya layık görüldü.
2016 TEOG 1. Dönem Sınavında 4 Branşta Sorular İptal Edilebilir
23-24 Kasım tarihlerinde yapılan TEOG sınavında 4 branştan 4 soruya hatalı oldukları düşüncesiyle change.org sitesi üzerinden iptali için imza kampanyası...
23-24 Kasım 2016 TEOG Sınavı Soru ve Cevapları Yayınlandı
23-24 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen TEOG sınavında 1 Milyon 190 Bin 4 öğrencinin ter döktü. TEOG sınavının soru ve cevapları...
MTSKS-6 ve TEOG Mazeret Sınavı Tarihlerinde Değişiklik Yapıldı
MEB, Sınav takviminde değişiklik yaptı. MTSKS-6 ve 2016 TEOG mazeret sınavı tarihleri değiştirildi. Sınava girecekler için yeni sınav tarihlerine dikkat...
MEB, 23-24 Kasım TEOG Sınavı Sayısal Verileri Yayınlandı
MEB, 23-24 Kasım 2016 tarihlerinde yapılan TEOG sınavları hakkında sayısal bilgileri yayınladı. Sınava giren öğrenci sayısı, mazeret sınavı tarihi ve...
MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in Öğretmenler Günü Mesajı
Bakanlık Müsteşarı Yusuf Tekin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajda Eğitimi ilgilendiren her konuyu öğretmenlerle tartışıyoruz, dedi.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın Öğretmenler Günü Mesajı
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Bakan İsmet Yılmaz bir mesaj yayınladı. Mesajda öğretmenlerin fedakarlıklarından bahsetti.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ