Aday Öğretmenlerin Staj Yerileri Belirlendi

MEB 19 Şubat tarihinde 30 bin öğretmenin staj yapacağı illeri belirledi.

Aday Öğretmen yerleştirme sonuçları belirlendi. Atama sonuçlarına Milli Eğitim Bakanlığı’nın web sitesinden ulaşabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu konuyla ilgili tweet yayınladı.

Aydoğdu attığı tweet’de atamaların il emrine yapıldığını, dağılımı ise illerin yapacağını belirtti. Adayların tamamına yakınının 1. Tercihlerine atandığını vurgulayan Aydoğdu, 80 öğretmenin tercih ettiği illerde danışman öğretmen olmadığı için sonraki tercihlerine atandıklarını belirtti. Adayların yetiştirilme süreçlerini geçirecekleri İl Milli Eğitim Müdürlüklerine evraklarını teslim etmeleri gerekiyor. Dağıtım işlemi 25 Şubat tarihine kadar gerçekleşecek.

Peki atanması gerçekleşen aday öğretmenler ne yapacak?

Öncelikli olarak adayların gerekli belgeleri İl Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim etmeleri gerekiyor. Ardından görev yapacakları ilçenin belirlenmesini bekleyecekler. Staj süresi Eylül Ayı’na kadar devam edecek.

Milli Eğitim Bakanlığı 19 Şubat tarihi itibariyle atanan öğretmenlerin Staj yapacakları illeri belirledi. Bundan sonraki aşamada öğretmenlerin hangi ilçelerde staj yapacakları belli olacak. Bu belirleme sürecinde İl Milli Eğitim müdürlükleri ilçeler için tercih alırken kimi müdürlükler de okul bazında tercih almaktadır.

İlli Milli Eğitim müdürlükleri web sayfalarında staj için gelecek öğretmenlerin yanlarında getirecekleri belgeleri açıkladı. Binlerce öğretmen bu staj süresinde belki de hiç bilmedikleri il ve ilçelerde görev yapacak. Bu yüzden çoğu heyecanlı bir durumda. Staj süresi Eylül ayına kadar devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.