MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Akademik Teşvik Ödemeleri Yapılmaya Başlandı

Yaptıkları Bilimsel Çalışmalardan 30 ve Üzerinde Puan Almış Olan 35 Bin Akademisyene Ödeme Yapılacak…

Akademik Teşvik Ödemeleri Yapılmaya Başlandı
  • 18.02.2016
  • 244 kez okundu

Akademik Teşvik Ödemeleri, Yapılmaya Başlandı

Yaptıkları Bilimsel Çalışmalardan 30 ve Üzerinde Puan Almış Olan 35 Bin Akademisyene Ödeme Yapılacak…

YÖK’ün başlatmış olduğu ve bu sene ilk kez yürürlüğe koyduğu “Akademik Teşvik” 15 Şubat 2016 tarihinden itibaren ödenmeye başlandı. YÖK’ün teknoloji, bilim ve sanata katkı sunmak amacıyla, nitelikli projeler üretip araştırmalar yapma gayreti içerisinde olan akademisyenlere destek sunmak gayesiyle başlattığı bu çalışma ile, nitelikli projeleri ve araştırmaları bulunan akademisyenlerin çalışmalarını rahatlatmak amacıyla, maddi destek sunulması planlanıyor.

Her ayın 15’inde, bir yıl süreyle yapılacak ödemeler, 2015 yılında yapılan çalışmalar esas alınarak yapılacak ve ödemelerde puanlama sistemine gidilecek.

Yaptıkları bilimsel çalışmalardan 30 ya da üzerinde puan almış olan 35 bin akademisyen bulunuyor. Ve bu akademisyenlerin tamamına ödeme yapılacak.  Ayrıca 35 bin akademisyen içerisinden 150 kişi, 100 tam puan almış bulunuyor. 100 tam puan alan akademisyenlere aylık 800 lira ödeme yapılırken, taban puan olan 30 puan alan akademisyenlere ise aylık 150 ile 240 lira arasında ödeme yapılması bekleniyor. Aradaki farkı ise, akademisyenlerin ünvanları belirliyor.

üniversite_anfi_ders

Komisyon İnceliyor

YÖK tarafından verilen bu ödemeyi almak isteyen akademisyenler, kadrolu oldukları yüksek öğretim kurumuna başvuruda bulunuyorlar. Komisyon tarafından ön inlemesi tamamlanan akademisyenlerin, teşvik kapsamına alınabilecek çalışmaları belirleniyor. YÖK’ün yapacağı ödeneği alabilmek için ise, farklı faaliyet türlerinden kazanılan 30 puan yeterli oluyor.

YÖK Ödenek için görüşecek

Akademik Teşvik Ödeneği, bugün (18 Şubat 2016) itibariyle, YÖK genel kurulunda görüşmeye alındı. YÖK akademisyenlerin bir önceki yılda yaptıkları, yurtiçi ve yurtdışı bilimsel faaliyetlerini ele alarak, nitelikli olup sonuçlandırılmış projeler için ödeme yapacak.

YÖK’ün genel kurulda ele alacağı konuların başında ise, Akademik Teşvik Ödeneği’nin iyileştirilmesi, mevcut sorunların giderilmesi hakkındaki çalışmalar, teşvik sisteminin sağlayacağı avantajlar gibi başlıklar yer alıyor. YÖK’ün uygulamasını son derece yerinde bulan akademisyenler, ödenekler her ne kadar az olsa da, ileri ki yıllarda daha fazla artış olacağını düşünürsek, akademik araştırma ve projeler için katkı sunacak bir gelişim olarak görüyorlar.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / /

loading...

Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
2016 Dershane Öğretmenleri Atamaları Sözlü Sınav Yerleri Belli Oldu
5 bin dershane öğretmeni alımı için sözlü sınav yerleri belli oldu. 18 sınav merkezinden 5 tercihte bulunan adayların mülakatları 26...
2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları
Ücretli öğretmenlik başvurusunda bulunanlar için milli eğitim müdürlükleri sonuçları açıklamaya başladı.
Fransa 2018’de Türk Öğretmen Alımı Yapmayacak
Yurt Dışı öğretmenlik için 2018'den itibaren Fransa'ya gidilemeyecek. Türkçe derslerini Türk öğretmenler vermeyecek.
Doğum İzni Yönetmeliği – Doğum Yapan Annelerin Kullanabilecekleri İzinler Neler?
Doğum Yapan Annelere Hangi İzinler Verilir? Doğum izni kaç hafta? Yaz tatilnde izin durumu? Resmi Yönetmelik
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ