Amasya Üniversitesinde Sigarayı Bırakana Öğle Yemeği Bedava

Amasya Üniversitesi, günümüzün en sık karşılaşılan sorunlarından birisi olan tütün ve tütün ürünleri ile mücadele etmek için bir proje oluşturdu. Özellikle sigaraya içenlerin yaş ortalamasının düştüğü görüldüğü için böyle bir proje yapmaya karar veren üniversite bu başarmaya kararlı görünüyor.

Amasya Üniversitesi, Yeşilay ile iş birliği yaparak sigarayı bırakan öğrencilere bunu kanıtlamaları halinde 1 yıl boyunca öğle yemeklerinin bedava olacağını açıkladı.

Öğrenci hem sigarayı bırakarak en az 8tl olan sigaradan kar etmiş olacak hem de üniversitenin ücretli olarak verdiği öğle yemeğini yiyerek kar edecek. Günde bir paket sigara içe bir öğrencinin 1 yıllık karı yaklaşık olarak sigaradan 2920 TL (sigara günde 1 paket ve 8 Tl olarak hesaplandı) ve öğle yemeği için 540 Tl (öğle yemeği 3 tl olarak hesaplandı hafta sonları hesaplanmadı) kar etmiş olacak. Yani toplam 3460 tl kar etmiş olacak.

17 bin 500 öğrencinin öğrenim gördüğü üniversitede sigarayı bırakan öğrencilere 1 yıl boyunca bedava öğle yemeği verilecek.

Ancak ücretsiz yemek için “Sigarayı Bıraktım” demek yeterli değil. Öğrencinin sigarayı bıraktığının doktor kontrolüyle tespit edilmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.