AÖF 2016 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihi Ne Zaman?

Bir çok öğrencinin merakla beklediği Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi (AÖF) İktisat, İşletme ve Açıköğretim fakülteleri 2016 yılı bahar dönemi kayıt yenileme tairihi belli oldu.

Bahar dönemi kayıt yenileme tarihi 22 Şubat 2016 Pazartesi günü başlayacak ve 4 Mart 2016 Cuma günü sona bulacak. Mazeretli olan öğrenciler ise yine 4 Mart’ta kayıt yenileyebilecekler.

AÖF Kayıt Yenileme İşlemleri Nereden ve Nasıl Olacak?

Kayıt yenileme işlemleri için ilk önce http://aof.anadolu.edu.tr adresine girilip kılavuz kontrol edilecek. Sonra Vakıfbank ATM’lerinden kartsız giriş işlemi, ödemeler, eğitim ödemeleri menüleri takip edilerek TC Kimlik numaranız ile AÖF branş kodunu yazdıktan sonra karşınıza çıkan harç tutarını yatıracaksınız.

KAyıt tarihleri süresi içinde harç ücretini yatıranlar Açıköğretim fakültesi tarafından verilen derslere ek olarak üstten ders alabilirler. Bunun için http://aof.anadolu.edu.tr adresinden ders ekleme menüsünden üst sınıftan 45 AKTS’yi geçmemek üzere ders alabilirler.

AÖF Kayıt Yenileme İşlemleri için Ek Zaman Verilecek mi?

Anadolu Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre Açıköğretim Fakültesi 2016 Bahar dönemi kayıt yenileme tarihleri olarak belirlenen 22 Şubat – 4 Mart tarihleri kesin tarihler olacak ve 4 Mart 2016 tarihinden sonra mazeretler kabul edilmeyecek ve kayıt yenileme süresi uzatılmayacaktır. O yüzden kayıt yenileyecek öğrencilerin verilen 2 haftalık zaman içerisinde işlemlerini halletmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.