Ara Tatil Ne Zaman Başlayacak? Öğrencilere ara tatil ödevi verilecek mi?

Mili Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yayınladığı takvime göre 2019- 2020 eğitim öğretim dönemi yarıyıl tatili 17 Ocak 2020 tarihinde öğrencilere ara tatil karnesi verilerek başlıyor. Sömestr tatili süresi değişecek mi gibi sorular gelmektedir. MEB, öğrencilere Kasım ve Nisan aylarında bir hafta olmak üzere ara tatil eklemişti. Bu da veli ve öğrencilerin aklına sömestr tatilinin kısalacağı sorusunu getirmişti. Böyle bir değişiklik bulunmamaktadır.

Yarıyıl tatili ne zaman?

Birinci dönem ara tatilini 15-22 Kasım arasında yapan öğrenciler birinci dönemin bitmesi sonrası 2 haftalık bir yarıyıl tatili yapacaklar. 17 Ocak Cuma günü tatile giren okullar 3 Şubat Pazartesi günü eğitme başlayacak.

İkinci ara tatil Nisan’da

İkinci dönem ara tatili ise 3 Nisan Cuma günü başlayacak. 9 günlük bir tatilin ardından öğrenciler 13 Nisan günü tekrar okula gidecek.

3 Şubat’ta başlayan ikinci dönem 19 Haziran günü sona erecek. 19 Haziran’da 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı tamamlanmış olacak.

Öğrencilere Sömestr Tatilinde Ödev Verilecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığının son zamanlardaki yaz ve sömestr tatili uygulamalarına baktığımızda öğrencilere ödev verilmemesi yönünde görüş bildirildiğini görmekteyiz. Öğrencilerin tatillerde dinlenmeleri ve kendilerini yenilemelerine izin verilmesi gerektiği görüşü ağı basmaktadır. Bu görüşlerden yola çıkarak 2020 sömestr tatilinde öğrencilere ödev verilmeyeceğini düşünmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.