İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Atama Bekleyen Öğretmen Adaylarından İlginç Eylem

ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLERİN DAYANIŞMASI

Atama bekleyen yaklaşık 300.000 öğretmen adayı seslerini duyurmak için ilginç bir yöntem kullanacak. Bu güne kadar sürekli meydanlarda ellerinde pankartlarla görmeye alıştığımız atama bekleyen öğretmen adayları be kez pek fazla göz önüne çıkmadan polislerle çatışmadan daha fazla ses getirmeyi planlıyorlar.

Bu kapsamda oluşturdukları platform ile nasıl bir eylem yapacaklarını planlayan platform sonunda kağıt paraların üzerine isteklerini yazmayı uygun gördüler. Bu sayede sesleri tüm Türkiye’yi gezecek ve elden ele yazdıkları yazılar dolaşacaktır. Bekli de Milli Eğitim Bakanı, başbakan, cumhurbaşkanı gibi devletimizi yönetenlerin de eline geçip bu konuyu meclise taşıma veya direk fazladan öğretmen alma fikrini getirebilir.

Eylem Nasıl Gerçekleşecek?

Kağıt paralara ortak cümle olan “300 BİN ÖĞRETMEN ATAMA BEKLİYOR HABERİN VAR MI?” yazarak Türkiye genelinde bir gündem oluşturulacak ve bu paralar günlük harcamalarda kullanılacak.

Bu paralar devir-daim oldukça yani el değiştirdikçe daha fazla kişi bu iletiyi görecek. Böylece kamuoyu oluşturulmuş olacak.

Bu yöntem 33 sene önce 1981 yılında IRA’lı tutsakların ölüm orucuna karşı Britanya medyasının ve kamuoyunun ilgisini çekmek için kullanılmıştı.

paraeylem (1)paraeylem (7)  paraeylem (9)

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.