Atama Bekleyen Öğretmenlere Şok

Ağustos Atamaları İptal

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı öğretmenleri şok eden açıklamalar yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı TGRT Haber programında Batuhan Yaşar’ın canlı yayın konuğu oldu. Canlı yayında gündeme bomba gibi düşen ve öğretmen adaylarını şok eden açıklamalarda bulundu. Ağustos ayında yapılacak öğretmen atamalarının iptal olduğunu dile getiren Bakan Nabi Avcı bundan sonra atamalar sadece Şubat aylarında olacak, ilk atama Şubat 2017’de dedi.

Öğretmen adayları yapılan açıklamanın ardından sosyal medya ve çeşitli mecralarda Nabi Avcı’nın açıklamalarını sert dille eleştirdiler. Adaylar Sınavların sonrasında yaklaşık 6 aylık bir süreçte boşta kalacak, atanıp atanmayacaklarını bilemedikleri içinde tekrar ders çalışmaya başlamak konusunda tereddütleri olacak. Adayların sınava hazırlandıkları şu süreçte gelen açıklama tüm motivasyonlarını da alt üst etmiş durumda.

agustos-2016-ogretmen-atamasi-mebajans

Mebajans.net olarak konunun henüz çok yeni olduğunu ve netleşen bir durum olmadığını düşünüyoruz. Adaylardan ricamız moral bozmamaları ve vazifeleri olan ders çalışmaya devam etmeleridir. Şahsi düşüncemiz bu açıklamaların Ağustos’ta yapılacak olan az sayıda kontenjana zemin hazırlama olduğudur. Bakan Avcı Ağustos’ta atama yapılmayacak olmasının sebebini yeni atanan öğretmenlerin artık istedikleri şehirlerde 6 aylık oryantasyon ve staj görevi yapmasına bağladı. Eğer Ağustos’ta atama yapılırsa ilk dönem yine aynı şekilde devam etmemiz gerekir dedi. Bu  sebeple de atama yapılmayabilir dedi. Şu an sadece planlanan ve karar verilmemiş olan bu konu adayların moralini bozmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.