Baharda Öğretmene Atama Geliyor

Baharda Öğretmene Atama Geliyor

Oğuzhan MERT / Köşe Yazısı

Bilindiği üzere atanamayan öğretmenler eylül atamasından bu yana bir gündem oluşturmuş durumdalar. Secim öncesi milli eğitim üzerindeki baskı artarak sürüyor.

Kulislerden edinilen bilgilere göre Milli Eğitim Bakanlığı nisanda atama yapacak. Kadro ihdası konusunda MEB maliye ile temaslara devam ediyor. Sayının nisanda netleşmesi bekleniyor.

Seçim öncesi ve sonrası için hükumetten ne kadar kadro sözü alınırsa eğitim camiası adına bir iyileştirme söz konusu olacaktır. Diğer taraftan ücretli öğretmen sayısının bir hayli yüksek oluşu hükumetin secim öncesi atama ihtimalini perçinliyor.

Nisanda yapılacak atamalardaki kadroların ekstra bir yasayla geçirilmesi MEB’e tanınan kadronun artışını doğuracaktır. Yapılacağı konuşulan atamanın torba yasayla maliyeden alınacağı ve MEB’in elinde bulunan 38 bin kadroyla 2015 yılında ciddi bir kadro oluşacağı kulislerdeki diğer haberlerden.

Dolayısıyla MEB’in ağustos kadrosundan bağımsız gerçekleştireceği bir nisan atamasıyla ağustos için tedirginlik yaşayan adaylarda memnun edilecektir.

Resmi atama haberini en kısa zamanda paylaşmak dileğiyle…

Oğuzhan MERT

23 thoughts on “Baharda Öğretmene Atama Geliyor

 1. Nisanda inşallah 40000 atama olacak buna inancım sonsuz.ücretli öğretmenliğe son. 1500 PDR LÜTFEN.

 2. 2000 beden eğitimci 40 bin atama istiyorum 8 yıldır bekliyorum. ilk defa 40 bin olursa atan ma şansı yakaladım evliyim baska işlerde calışıyorum kpss ye tam çalışamıyorum. yeni mezunlar bir de bunu düşünsün yaşları genç. Beim yaşım 36. çalışmaktan bıktım kpss çalışacak pek zamanım da yok

 3. artık atanmak istiyoruz FEN &SOSYAL bilgiler dersaneye gidiyorum omuzumda sırt cantası yaşımı küçük göstermeye çalışıyorum sırf üniversiteden mezun oldu hala atanamadı demesinler die NORM fazlası sınıfcı alacagınıza bizi alın kardeşim BİZDEDE HER DERSE GİRME KAPASİTESİ VAR ona bakarsanız ama herkes kendı çöplüğünde ötmeli SINIFCILAR gibi AÇ GÖZLÜ olunmamalı

 4. SAĞLIK BRANŞINA KONTENJANIN ARTIRILMASINI İSTİYORUZ. 18 KONTENJAN OLDUKÇA AZ.KONTENJANIMIZIN ARTIRILMASINI DİİLİYORUZ

 5. ne olur artık bizide görün 40000 atama yapın 2500 kadro verinnnnn lütfen sesimizi duyunnnn BUĞLEMMMMM

 6. Hem yıllarını verip hak kazandığı mesleği yapmak için hem de bu kadar mağdur olan bunca eziyet çeken başka meslek grubu var mı acaba?
  NİSANDA 40 BİN.

 7. YİLLARDİR ÇEKILEN ÇILE ARTİK SON BULUYOR.ŞÜKÜRLER OLSUN.ÜCRETLI ÖĞRETMENLIĞE DUR DE.ÇOCUĞUNUN GELECEĞINE SAHIP ÇİK. NISANDA 40BIN OGRETMEN ATANSIN.

 8. inşallah yıllardır çekilen çilemiz son bulacak binlerce insan huzura kavuşacak Allah herkesten razı olsun.

 9. Bir an önce güzel haberi almak istiyoruz.70 Bin ücretliye elveda 40+40 bin kadroluya hoşgeldin demek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.