Bakan Nabi AVCI “Sessiz Devrim Gerçekleşiyor”

 

Bakan Nabi Avcı, “Türkiye mesleki ve teknik eğitimde gerçekten sesiz devrim yaşıyor ve bu okul, bu sessiz devrimin en güzel örneklerinden biri”

Nabi Avcı, “İnşallah, çok kısa zamanda gerçekleştireceğimiz bir yasal düzenlemeyle sadece organize sanayi bölgelerinde ve odalarda tüzel kişilikler tarafından açılan okullara değil aynı zamanda dışarıda, gerçek kişiler tarafından açılacak mesleki ve teknik lise ve okullara destek sağlamamın yolunu açmış olacağız” dedi.

Bakan Nabi Avcı Ankara’da gerçekleştirilen 2015-2016 eğitim öğretim yılı 2. Dönem açılış törenine katıldı. Törenden önce bilim projelerini inceleyen Nabi Avcı’ya öğrencilerinden birisi kendi yaptığı saati hediye etti.

Konuşmasına 2. Dönemin herkese hayırlı olmasını dileyerek başlayan Avcı, açılışa bu yıl mesleki ve teknik lisede gerçekleştirmesinin sebebinin teknik ve mesleki eğitime verdikleri önem olduğunu vurguladı, sanayi ve ticaret odalarına da gösterdikleri ilgi için teşekkür etti.

Bakan Avcı, sözlerini şöyle sürdürdü: “İnşallah, çok kısa zamanda gerçekleştireceğimiz bir yasal düzenlemeyle sadece organize sanayi bölgelerinde ve odalarda, tüzel kişilikler tarafından açılan okullara değil aynı zamanda dışarıda, gerçek kişiler tarafından açılacak mesleki ve teknik lise ve okullara da bu desteği sağlamanın yolunu açmış olacağız.

Türkiye mesleki ve teknik eğitimde gerçekten sessiz devrim yaşıyor ve bu okul, bu sessiz devrimin en güzel örneklerinden biri… Toplumca ve eğitim camiası olarak mesleki ve teknik eğitim aldığımız mesafeyi küçümsemeden daha çok yapacaklarımızın olduğu bilinciyle bu konulara hepimizin el birliğiyle öncelik vermesi gerekiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.