Bakan Yılmaz 2018’de Alınacak Öğretmen Sayısını Açıkladı

Milli Eğitim bakanı İsmet Yılmaz, Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte ilçeye yapılan eğitim yatırımları açılışına katıldı. Bakan Yılmaz’a ilk olarak öğretmen atamaları sorusu yöneltildi. 2018 yılında kaç öğretmen ataması olacak? Ek atama olacak mı? Kadro dağılımları belli mi? En çok alım hangi kadrolara yapılacak? gibi sorular sorulan bakan bu konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan İsmet Yılmaz, öğretmen atamaları konusunda yöneltilen soruya ise 2018 yılında 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapılacağını hatta bunun sözlü sınav başvurularının tamamlandığını ve sözlü sınav yerleri ve tarihleri belirlenme aşamasına geldikleri belirtti. Bakan Yılmaz günümüzde her 3 öğretmenden 2 kişisinin AK Parti döneminde atandığını belirterek en çok öğretmen alımının kendi dönemlerinde gerçekleştirildiğini de sözlerine ekledi.

5 Bin Ek Öğretmen Ataması Daha Olabilir

İsmet Yılmaz, 2018 yılı için 20 bin öğretmen alımı yapağız dedi fakat bunun yanında Meclis’te ek 5 bin öğretmen ataması için başvurularının olduğunu ve Meclis’te onaylandıktan sonra 5 bin öğretmen daha atayacaklarını ve toplamda 25 bin öğretmen alımı yapacaklarını belirti.

En çok bütçe Milli Eğitime ayrılıyor

Sözlerine devam eden bakan, bütçe çalışmaları yapılırken en çok bütçenin Milli Eğitime ayrıldığını belirtti ve bu bütçenin her yıl arttığının altını çizdi. Bu sırada söze giren Orman ve Su işleri Bakanı Eroğlu, 48 bin okulun bahçesinin ağaçlandırıldığını belirterek sözlerini tamamladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.