MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Bilgi Girişi Yapılmayanlara Soruşturma

Milli Eğitim Bakanlığı İl, İlçe Yöneticileri ve Öğretmenlere Soruşturma Açacak

Bilgi Girişi Yapılmayanlara Soruşturma
  • 16.02.2016
  • 286 kez okundu

Bilgi Girişi Yapılmayanlara Soruşturma

Milli Eğitim Bakanlığı MEBBİS Bilgi Girişi Yapmayan ve Kontrollerini Sağlamayan İl, İlçe Yöneticileri ve Öğretmenlere Soruşturma Açacak

Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemine girişlerini tamamlamayan öğretmen ve kontrolleri yapmayan il ve ilçe yöneticileri ile ilgili soruşturma başlatacak.

MEB sahte diplomalı öğretmenlerin ortaya çıkması ve görevden alınmasının ardından bir takım önlemler ve incelemeler başlatmıştı. 1998 yılından bugüne atanan 650 bin öğretmenin tüm belgelerinin MEBBİS’e girilmesini istemişti.

Sahte diplomalı öğretmenlerin tespit edilmesinin ardından tüm öğretmenlerin öğrenim bilgileri de dâhil olmak üzere kişisel bilgilerinin işlendiği Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sisteminde eksik bilgiler bulunduğunu tespit eden Bakanlık il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine talimat verdi ve bu konuda harekete geçti.

MEB talimatında 1998 yılından bugüne atanmış olan 650 bin öğretmenin atamaya esas diploma, geçici mezuniyet belgeleri, tezsiz yüksek lisans diplomaları veya pedagojik formasyon sertifikalarının Bilişim Sistemine eksiksiz olarak tam v doğru şekilde girilmesini istedi. Bu belgelerin tayin, atama ve görevde yükselme gibi işlemlerde önemli olduğunu kaydetti.

Bu konuda Bakanlık İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin yanı sıra tüm bakanlık personeline de duyuru yaptı. Bakanlık personelinin de diploma, diploma numarası, diploma tarihi gibi öğrenim bilgilerinin tam olarak girilmesi gerektiğini belirtti. Sistemdeki bilgilerde eksik ya da yanlış bilgi olması durumunda personel ilgili özlük işlerinden yardım alacak. Eksik veya hatalı bilgilerden il ve ilçe özlük birimleri, okul idaresi ve personel sorumlu olacak. Veri girişleri tamamlanınca MEB’e resmi yazı ile bilgi verilecek, işlemleri tamamlamayanlar hakkında soruşturma başlatılacak.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / /

loading...

10 Bin Öğretmen Ataması Yapılmayacak mı?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Maliye Bakanlığından aldığı öğretmen atama yetkisini ne zaman kullanacak? Kasım ayında öğretmen ataması olacak mı?
Resmi Bayramlar Tören ve Kutlama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
Resmi bayram yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Garnizon komutanlığının çelenk yerleştirme ve kutlamalara katılma durumunda değişiklik yapıldı.
Diyarbakır’da 25 Günlük Bayan Öğretmen Şehit Edildi
Diyarbakır'ın Bismil ilçesi Çavuşlu köyünde çalışmakta olan 25 günlük bayan sınıf öğretmeni PKK terör örgütü tarafında babası ile birlikte şehit...
İlçe Milli Eğitim Müdürü FETÖ’den Gözaltına Alındı
FETÖ bağlantılı memurlara operasyonlar sürüyor. Son olarak ilçe milli eğitim müdürünün gözaltına alındığı haberi geldi.
FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ