MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Bilim ve Sanat Merkezleri İlk Kez Uygulayacak

Teknoloji artık hayatımızın tüm alanlarına yayılmaya başladı.

Bilim ve Sanat Merkezleri İlk Kez Uygulayacak
  • 29.02.2016
  • 230 kez okundu

Bilim ve Sanat Merkezleri İlk Kez Uygulayacak

Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi adı ile ortaya çıkan FATİH projesi eğitim alanında neredeyse tüm bölümlerde kullanılmaya başladı. İlk olarak FAZ1 ile ortaöğretime (Lise) akıllı tahta ve tablet dağıtımı ile hayatımıza giren proje, FAZ2 ile ortaokullara dağımı başlayan akıllı tahtalar ve tabletler FAZ3 projesi ile ilkokullara kadar yayılacak.

Tabi bu akıllı tahtalar ve tabletler okullara dağıtılmaya başlandıkça yapılan sınavlarda teknoloji odaklı olamaya başlıyor.

Mesela bilim ve sanat merkezleri öğrenci seçimi için aday olarak gösterilen 1. ve 2. sınıfa giden öğrencilere grup taraması yapmak için tablet bilgisayarları kullanacaklar.

Buradaki amaç aynı anda farklı illerdeki adaylara aynı taramayı yapabilmek. Ülkemizdeki tüm illerde 10 kişilik gruplara ortalama 2 ay sürecek bir grup taraması yapılacak. Bu tarama ile 2 ay içerisinde 167bin 235 öğrenciye ulaşılmış olacak.

Uygulama Randevu Sistemi ile Başladı

Bilim ve sanat merkezleri grup taraması Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından taramaya katılacak her aday öğrenciye randevu verilerek başlamış oldu.

Bu grup taraması için 4 bin 500 adet tablet uygulamalar ile tarama için uyumlu hale getirildi. Tabletlere yüklenen uygulamalar üzerinden öğrencilere eş zamanlı sorular yöneltilecek. Aday öğrencilere sorulacak sorular Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖHRHGM) ile Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSHGM) tarafından hazırlanıp tabletler üzerinden adaylara sorulmak üzere sisteme yüklendi. Tablet yazılımları ise Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca yapıldı.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / / /

loading...

Diyarbakır’da 25 Günlük Bayan Öğretmen Şehit Edildi
Diyarbakır'ın Bismil ilçesi Çavuşlu köyünde çalışmakta olan 25 günlük bayan sınıf öğretmeni PKK terör örgütü tarafında babası ile birlikte şehit...
İlçe Milli Eğitim Müdürü FETÖ’den Gözaltına Alındı
FETÖ bağlantılı memurlara operasyonlar sürüyor. Son olarak ilçe milli eğitim müdürünün gözaltına alındığı haberi geldi.
FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ