Bir Kız Çocuğu Daha Okula Kavuştu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) iletişim merkezi olan ALO 147 hattından abisi yatılı olarak okumasını istemediği için yardım isteyen lise öğrencisi Dilan Taşdemir okula kavuştu.

Ağrı ilinin Hamur ilçesine bağlı Baldere köyünde ikamet eden 16 yaşındaki Dilan Taşdemir, ilçe merkezinde yer alan Hamur Başsavcı İhsan Eroğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi’ne kayıt oldu fakat abisi okulun yanında bulunan öğrenci pansiyonunda kalmasına izin vermeyince okula gidemedi. Okula gitmeyi çok isteyen Dilan’ın devamsızlığı da artmıştı. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi ALO 147’yi arayarak okula gitme isteğini anlattı ve yardım istedi.

ALO 147 merkezi bu istek üzerine Bakanlık adına Hamur İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç’a durum hakkında bilgilendirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç, Şube Müdürü Mehmet Demir ve Okul Rehber Öğretmeni Yıldız Gök Keski ile oluşturulan bir komisyon ile birlikte Taşdemir ailesini Baldere köyündeki evlerinde durum hakkında görüşmek için ziyaret etti.

Öğrenci pansiyonu hakkında pek bilgisi olmayan ve pansiyon güvenliğinden endişe duyan aileye, ilçe milli eğitim müdürü Karakoç ve komisyon üyeleri pansiyon koşulları ve güvenliği hakkında bilgilendirme yaparak aileyi uzun görüşmeler sonunda ikna etti ve Dilan Taşdemir’in okula devam etmesini sağladı.

Okul sorunu çözülen Dilan, bunu büyük bir mutlulukla karşıladı ve uzun süre okula devam edemeyip devamsızlığının artmış olmasına rağmen en kısa zamanda bu durumunda üstesinden gelerek istenen düzeye ulaşacağına dair söz verdi. Hayalindeki mesleği olan Mimarlık için elinden geleni yapacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.