MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Bir Kız Çocuğu Daha Okula Kavuştu

ALO 147 hattından abisi yatılı olarak okumasını istemediği için yardım isteyen lise öğrencisi Dilan Taşdemir okula kavuştu.

Bir Kız Çocuğu Daha Okula Kavuştu
  • 19.02.2016
  • 181 kez okundu

Bir Kız Çocuğu Daha Okula Kavuştu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) iletişim merkezi olan ALO 147 hattından abisi yatılı olarak okumasını istemediği için yardım isteyen lise öğrencisi Dilan Taşdemir okula kavuştu.

Ağrı ilinin Hamur ilçesine bağlı Baldere köyünde ikamet eden 16 yaşındaki Dilan Taşdemir, ilçe merkezinde yer alan Hamur Başsavcı İhsan Eroğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi’ne kayıt oldu fakat abisi okulun yanında bulunan öğrenci pansiyonunda kalmasına izin vermeyince okula gidemedi. Okula gitmeyi çok isteyen Dilan’ın devamsızlığı da artmıştı. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi ALO 147’yi arayarak okula gitme isteğini anlattı ve yardım istedi.

ALO 147 merkezi bu istek üzerine Bakanlık adına Hamur İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç’a durum hakkında bilgilendirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç, Şube Müdürü Mehmet Demir ve Okul Rehber Öğretmeni Yıldız Gök Keski ile oluşturulan bir komisyon ile birlikte Taşdemir ailesini Baldere köyündeki evlerinde durum hakkında görüşmek için ziyaret etti.

Öğrenci pansiyonu hakkında pek bilgisi olmayan ve pansiyon güvenliğinden endişe duyan aileye, ilçe milli eğitim müdürü Karakoç ve komisyon üyeleri pansiyon koşulları ve güvenliği hakkında bilgilendirme yaparak aileyi uzun görüşmeler sonunda ikna etti ve Dilan Taşdemir’in okula devam etmesini sağladı.

Okul sorunu çözülen Dilan, bunu büyük bir mutlulukla karşıladı ve uzun süre okula devam edemeyip devamsızlığının artmış olmasına rağmen en kısa zamanda bu durumunda üstesinden gelerek istenen düzeye ulaşacağına dair söz verdi. Hayalindeki mesleği olan Mimarlık için elinden geleni yapacağını belirtti.

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / / /

loading...

FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ