İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bu Öğretmenlere 120 TL Ek Ders Zammı Geliyor

Ek Ders Düzenlemesi Hangi Öğretmenleri Kapsayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, geçtiğimiz günlerde okul öncesi öğretmenlerine, okul müdürlerine ve sınıf öğretmenlerine ek ders müjdesi vermişti.

Hamza Aydoğdu’nu verdiği müjdeye istinaden düzenlemenin ne zaman geleceği henüz bilinmiyor fakat Maliye Bakanı Naci Ağbal’da eğitimle ilgili bir takım düzenlemeler yapacaklarını iletti. Verilen müjdelerin bir an önce gerçekleşmesi öğretmenler tarafından bekleniyor.

Sınıf Öğretmenine 120 TL artış!

Beklenen düzenlemeler arasında eşit ek ders uygulaması da var. Branş öğretmenler maaş karşılığı 15 saat ders verirken sınıf öğretmenleri 18 saat, atölye ve meslek öğretmenleri 20 saat ders veriyor. Eğer bu uygulama hayata geçirilirse sınıf öğretmenleri haftada 3 saat ayda 12 saat ek ders ücreti alacak, bu da yaklaşık 120 TL maaş artışına sebep olacak. Atölye ve meslek öğretmenleri ise haftada 5 ayda 20 saat ek ders ücreti alacak, maaşında 200 TL civarında artış görecek.

Okul müdürlerine maaş artışı!

Okul müdürlerine ek ders ücreti artışından çok daha kalıcı olan eğitim öğretim tazminatlarında artış yapılması bekleniyor. Öğretmenlere göre daha az ek ders ücreti verilecek olan okul müdürlerinin kademelerine göre ek derslerinin düzenlenmesi bekleniyor.

Düzenlemeyle birlikte müdür yardımcılarının da bazı beklentileri dile geldi, okulu mesai bitimine kadar bekleyen ve sorumluluğun tamamını omuzlayan müdür yardımcıları ek ders iyileştirmesi bekliyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.