MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -

Öğretmenler Günü mü?

Eğitim Fakülteleri mezunu olmayan bakanımız bir şeyleri ispat etmek için büyük eylemlerle uygulamadan kaldırttığımız SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİĞİ diğer bir adıyla SÖZLEŞMELİ KÖLELİK sistemini getiriyor.

Öğretmenler Günü mü?
  • 25.04.2018
  • 373 kez okundu

İtibarımızın ayaklar altına alındığı,öğretmenlerin fiziksel saldırılara maruz kaldığı,kazma saplarıyla dövülmeye çalışıldığı son yıllarda her yıl öğretmenler günü (!) kutluyoruz.

Hem de ne kutlama !…

Her geçen yıl itibar kaybı artarak devam ediyor, her hükümet görevlileri ciddiyetten uzak davranışlar ile bizim hakkımızda konuşuyor, fakat bizim umurumuzda değil.

Hükümetin ikiz kardeşi bir sendikamsı bir yapı kendilerine destek sağlamak için tüm öğretmenleri, özellikle sözleşmeli (!) öğretmenleri baskı ve tehdit altında tutmaya çalışıyor seyrediyoruz.

Bu sendikamsı yapı Toplu Sözleşmede altına imza attığı anlaşmaların yerine getirilemediğini bile bile, gözümüze baka baka “Promosyon Sendikacılığı” yapıyor, bakıyoruz.

Eğitim Fakülteleri mezunu olmayan bakanımız bir şeyleri (!) ispat etmek için büyük eylemlerle uygulamadan kaldırttığımız SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİĞİ diğer bir adıyla SÖZLEŞMELİ KÖLELİK sistemini getiriyor, susuyoruz.

Bu da olmadı, öğretmen adayları cumhuriyet tarihinde ilk defa “MÜLAKATA” tabi tutuluyor, anlaşılması zor sorulara kimin oluşturduğu belli olmayan komisyonlar karşısında cevap aramaya çalışıyor, biz bekliyoruz, bakıyoruz ve seyrediyoruz umursuz bir tavır ile.

Ülkemde öğretmenin boyun eğmediği ve kendisi ile mesleğinin kutsiyeti ile uğraşanlara BİR ÖĞRETMEN olarak ders vereceği günlerde de Öğretmenler Günü’nü kutlarız inşallah.

Tüm olumsuzluklara rağmen meslektaşlarımızın öğretmenler günü kutlu olsun !.

Bünyamin KAMÇİ

Bir önceki yazımız olan 26-27 Nisan 2017 2. Dönem TEOG Sınavı Konuları Neler? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

loading...

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ