İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ÇANAKKALE’DEN SÜLEYMAN ŞAH’A

Binlerce yıldır kanlarıyla sulayarak toprağı vatan yapan evladı-ı fatihanların dünyanın karşısına çıkarak dimdik durduğu ve bir parça toprağı namusuyla eş değer tuttuğu bir zaferin 100. Yılını kutladık.

Umudun bittiği yerde imanını, silahın olmadığı yerde yüreğini ortaya koyan, hey şeyin bitiği sanıldığı bir anda “ Son sözü TÜRK Milleti söylüyor” diyerek devleşen yiğit neferlerin Peygamberine kavuşmak için dua ettiği ve vatanımızı maddeden ruha çevirdiği zaferdir Çanakkale.

Bugün ne yazık ki bu ruhu taşımayan siyasilerin hüküm sürdüğü, göstermelik milli nutuklar atanların idare ettiği bir ülkede yaşıyoruz.

Bebek katillerinin şehitlerimizden ve gazilerimizden daha çok itibar gördüğü, üniversitelere paçavraların asıldığı,yine 1980 öncesinde olduğu gibi “karşıt görüşlü öğrencilerin kavgası” gibi hareketlenmelerin bizlere sunulduğu,ülkenin parçalanmasının bir umut olarak dayatıldığı acı bir dönemi yaşıyoruz.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne karşı saldırıların, hakaretlerin prim yaptığı ve bu bölücülerin devletle bir anlaşma yaptığı bir dönemdeyiz.

Ülkeyi bir şirket gibi görerek yönetmeye çalışan bir anlayışın bizleri getirdiği bu nokta çıkmaza girmiştir.

Ülke içerisinde kurtarılmış bölgelere hiçbir şey yapamayan bu idare cumhuriyet tarihinde ilk defa bizlere toprak kaybınıda yaşatmıştır.

Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Anafartalar’da, cudi de gabar da canları pahasına korunan bir vatan coğrafyasında şu an ki tek görüntü : ” ÇANAKKALE’den SÜLEYMAN ŞAH’a uzanan bir yoldur.

100. yılını kutladığımız Çanakkale zaferini ve şehitler haftasını olsun.

Bünyamin KAMÇİ

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.