MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Demirtaş’ın Öğretmen Eşi, Dönemi Evinde Geçirdi…

Oğuzhan MERT / Köşe Yazısı

Demirtaş’ın Öğretmen Eşi, Dönemi Evinde Geçirdi…
  • 17.01.2016
  • 525 kez okundu

Demirtaş’ın Öğretmen Eşi, Dönemi Evinde Geçirdi…

Öğretmenler atama beklerken Sayın Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’nın  300 bin Öğretmen atayacağız sözleri atama bekleyen Öğretmenlerin yüzünü güldürdü. Ama Akit gazetesinde çıkan Selahattin Demirtaş’ın Öğretmen eşi  Başak Demirtaş’ın  Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nden aldığı raporlar sayesinde hiç çalışmadan okula bile uğramadan ‘maaş’ alıyor başlıklı haber inanın insanın vicdanlarını sızlatıyor.

Milli Eğitim Bakanlığının bu konuya duyarsız kalmayacağını bekliyoruz. Çünkü! Şartlar ne olursa olsun Öğretmenler kendilerine emanet edilen yarının genç beyinlerine derslerini vermek zorundadır. Hele size hiç yakışmadı Sayın Demirtaş. Hak ve hukuktan bahseden söylevlerinizle kitlelere hitap eden siz  sevgili eşinizin bu kadar periyodik aralarla rapor almasının hiç fark edilmeyeceğini mi sandınız?

Evet Sur’da olaylar büyük kanayan bir yara ama beyler orada tüm zorluklara rağmen Öğretmenlik görevlerini icra etmeye çalışan Öğretmenler’de bu Ülkenin çocukları. Daha dün ulusal  bir yayın organında fedakar bir eğitimcimizi izlerken gözlerim yaşardı. Okulundaki tüm zor koşulları göğüsleyerek karları temizleyen sobasını yakan  öğrencilerini evlerinden alıp evlerine teslim eden Eğitimciyi sizde seyretmiş duymuşsunuzdur. Şartlar ve sorunlar ne olursa olsun görev kutsaldır. Sizin ayrıcalığınız ne  anlayamadım!

Ben yürekten inanıyorum ki! Akit Gazetesinde çıkan bu habere Sayın Milli Eğitim Bakanı ve Sayın Başbakanımız duyarsız kalmayacaktır. Araştırılarak haksız yere aylığını alan bu hanımefendiye  ödenen paralar faizi ile geri alınacaktır .

Olmadı Sayın Demirtaş olmadı! Bir insanın söylevleri ile davranışlarının örtüşmesi gerekir. Yetim hakkından bahseden siz, devletten haksız yere aylık alan eşiniz.  Siz sakın Sur’daki olayları bilmiyorsunuz demeyin. Ülkemizin her köşesinde yaşananlardan en az sizler kadar haberdarız. Görev kutsaldır. Kutsallığına inanılmayan, sadece haksız para kazanmanın peşinde olan her kim olursa olsun! Görev bilincinden vatan sevgisinden uzaktır. O zaman Sur’da görev yapan polisimiz, doktorumuz, hemşiremiz, karayolları ekibimiz bir hastanene ile anlaşıp hep rapor alsın. Aybaşında da Bankamatikten parasını alsınlar  var mı böyle  haksız kazanç elde etmek.

Oğuzhan MERT / Köşe Yazısı

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / /

loading...

İlçe Milli Eğitim Müdürü FETÖ’den Gözaltına Alındı
FETÖ bağlantılı memurlara operasyonlar sürüyor. Son olarak ilçe milli eğitim müdürünün gözaltına alındığı haberi geldi.
FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ