Destekleme Kursu Öğretmen ve Ücretli Öğretmen Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) dershaneleri kapatmasından sonra ortaya çıkan Destekleme ve Yetiştirme Kursları hem okuyan hem de mezun öğrencilere ücretsiz destek ve ders sağlamaya devam ediyor.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı için kurs merkezleri ilgili girişleri yaptılar ve sıra öğretmen başvurularına geldi.

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Ortaokullar, İmam Hatip Ortaokulları, Ortaöğretim Kurumlarına devam etmekte olan öğrenciler ile Açık Öğretim Öğrencileri ve Ortaöğretimden mezun olan öğrencilere yönelik açılacak olan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görev almak isteyen Öğretmen/Ücretli Öğretmen müracaatları 12-21 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

Kurslara Ücretli Öğretmenler de Başvuruda Bulunabilecekler

Kurslarda görev almak üzere Bakanlığın http://e-kurs.eba.gov.tr internet adresi e-Kurs Modülü üzerinden Ücretli Öğretmenlik başvurusunda bulunan adayların Diploma, Pedagojik Formasyon Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, KPSS Sonuç Belgesi ile Hizmet Cetveli (Özel Öğretim Kurumlarında görev yapmış olanlar) evraklarını Müdürlüğümüz Sınav Hizmetleri Bölümüne elden teslim ederek başvurularını onaylatmaları gerekmektedir.

Geçen Yıldan Daha Fazla Katılım Bekleniyor

Ayrıca konu ile ilgili detaylı bilgi Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün http://odsgm.meb.gov.tr adresinden takip edilebilecektir. Geçen yıl binlerce öğretmenin açtığı ve on binlerce öğretmenin yararlandığı kursların bu yıl çok daha geniş kitlelere ulaşması hedefleniyor.

Bakanlık velilerin sırtına maddi anlamda yük olan dershanelerin dönüşüm sürecinden sonra sistematik bir şekilde kursların planlanması ve bütün öğrencilerin bu kurslardan faydalanması için büyük bir özveri ile çalıştı ve kurslar çok büyük bir oranda beklenene verdi.

Bu yıl da hem EBA, hem de diğer ağlar kanalıyla kursların niteliğini daha üst seviyelere çıkarmak isteyen Bakanlık, okullar açıldıktan hemen sonra kursları başlatmayı hedefliyor.

işletim sistemi lisansı satın al

twitter likes kaufen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.