İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

EBS’den Öğretmen Performans Değerlendirmesine Sert Tepki

Memur Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası, kısa adı ile Eğitim Bir Sen, öğretmenlere getirilecek performans değerlendirme sistemine son verilmesi gerektiğini belirtti.

Sendikanın internet sitesinden yapılan açıklama metnine göre sendika bu değerlendirmeye kesinlikle karşı çıkıyor. Bu performans değerlendirme sistemi ilk olarak pilot illerde başladığında sendika tüm personele 100 tam puan vereceğini belirtmişti. Diğer sendikalar ise bu durumun yani puan vermenin sistemi reddetmek yerine sistemi kabul olduğunu belirtmişlerdi. Bu sefer EBS sistemi reddediyor ve Milli Eğitim Bakanlığının kötü performansının faturasını öğretmenlerden çıkarmamasını belirtiyor.

EBS’den yapılan açıklama aşağıdaki gibidir;

Ekim 2017 tarihli Kurum İdari Kurulu Çalışma Raporu’nda da, “pilot illerde uygulaması denenmeye başlanılan, öğretmen motivasyonunu olumsuz etkileyecek, çalışma barışını bozacak, kanuni dayanağı olmayan öğretmenlerin performans değerlendirmesi uygulamasına son verilmesi” konusunda çalışma yapılması imza altında alınmıştı.

Bakanlığa, performans değerlendirmesini gündeminden çıkarma çağrısında bulunuyor; yönetmelik taslağının yürürlüğe konulması halinde, süreci işletilemez hale getirecek eylem kararı almaktaki kararlığımızı bir kere daha vurguluyoruz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.