Eko-Okullar Programına Nasıl Üye Olunur? Başvuru Ücretli mi?

Eko-okullar bir proje programı olup sadece ülkemizde değil. Dünya da 62 ülkede üyeleriyle birlikte doğayı korumak ve çocukları eğitmekle ilgili vizyonunu yerine getirmek için çalışmalar yapmaktadır.

2016-2017 yılı itibariyle 62 ülkede 49 bin’den fazla okulda uygulanmaktadır. Bu okullarda 13 milyondan fazla öğrenciye ve 1 milyon 170 bin öğretmene ulaşarak büyük bir sayıya erişmiştir.

Öğrencilerin çevre bilinci kazanması amacıyla ana okulu, ilk okul ve ortaokulların üye olabildiği eko-okullar programına sizlerde üye olmak isterseniz sizlere yol gösterecek kılavuzumuzu okuyunuz.

Eko-Okullar Programına Nasıl Üye olunur?

1) Ağustos, Eylül, Ekim Ayları’nda www.ekookullar.org.tr adresli internet sayfamızın sağ üst köşesinde bulunan “Giriş Yap / Üye Ol” kısmı kullanılarak online müracaat formunun doldurulup gönderilmesi (14 Ekim son tarihtir),

2) Yıllık Katılım Payının (50 Euro karşılığı TL) Eko-okullar Türkiye çevre eğitim vakfı hesap numarasına yatırılması (14 Ekim son tarihtir),

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Hesap Bilgileri;

Akbank Tandoğan Şubesi

TÜRÇEV Vadesiz Hesap No:

IBAN TL: TR730004600395888000108474

IBAN EURO: TR170004600395036000108477

Not: Katkı payı 50 Euro ya da karşılığı TL olup, her yıl kayıt yenileme döneminde okul tarafından yeniden yatırılıp okul profiline yüklenir.

3) Katılım Payı dekontunun www.ekookullar.org.tr adresine üye girişi yapılarak ilgili alana yüklenmesi (pdf, jpeg) gerekmektedir (14 Ekim son tarihtir).

Kaydınızın tamamlanmasının ardından kitapçıklar ve makbuzunuz okulunuza gönderilecektir.

Yeni kayıt olan okullarımızdan beklenen ilk iki yıl boyunca “Çöp-Atık/Geri Dönüşüm” konusunu ağırlıklı olarak çalışmalarıdır. Bu kapsamda, sene başında okul tarafından “Çöp-Atık/Geri Dönüşüm” konulu bir eylem planı hazırlanır ve www.ekookullar.org.tr adresinde yer alan okul online üyelik sayfasındaki “Eylem Planı” bölümüne yüklenir.

Dönem içerisinde eylem planına paralel olarak gerçekleştirilen çalışmalar I. dönem sonu ve II. dönem sonu raporu olarak belirlenen tarihlerde yine okul online üyelik sayfasında yer alan “Dönem Sonu Raporu” bölümlerine okul tarafından yüklenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.