MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -

EKPSS Başvuruları Başladı

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavına Başvurular Başladı…

EKPSS Başvuruları Başladı
  • 22.04.2018
  • 234 kez okundu

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavına başvurular başladı. 2016 yılı EKPSS sınavına girmek isteyen adaylar için başvurular 23 Şubat Çarşamba günü başladı. Sadece kura ile girecek olan adayların ise 3 Mart itibariyle başvuruları başlayacaktır. EKPSS’ye başvuran adayların ortaöğretim kurumlarından ya da sınava girebilmek için gerekli kurumlardan mezun olmaları gerekmektedir. Birden çok alandan mezun olan EKPSS adayları ise mezun oldukları en üst seviye okul derecelerinden başvurmaları gerekmektedir.

ekpss-engelli

Kurayla Başvuru

Kurayla başvurular 3-16 Mart arası sürecek ve bu kuraya katılacak adaylar hiçbir sınava tabii olmadan sadece kurayla iş başına gelecektirler. Bu klasmanda yer alan adaylar ilkokul-ortaokul ve lise mezunu ya da geçerli süre içerisinde mezun olmaya hak kazanan adaylar katılabilecektir. Özel Mesleki Eğitim Okullarından belge alan EKPSS adayları da yine aynı şekilde kura ile iş başı yapabilecek adaylar kısmında değerlendirmelere alınacaktırlar.

ÖSYM Merkezine Gitmeden Önce

EKPSS başvuruları 23 Şubat Çarşamba tarihinde fiilen başladı. Adayların 9 Martta kadar sınava başvurma hakları bulunmaktadır. EKPSS sınavına girecek olan adayların sınav başvurusu için ÖSYM merkezlerine gitmeden önce aday tarafından ÖSYM merkezine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından onaylı ön kabul ve taahhüt beyanı belgelerini bizzat getirmeleri gerekmektedir. Bu belge olmadan başvuru yapan adayların başvuruları geçerli sayılmayacak ve ne kurada nede sınava girme hakkı kazana bilecekler.

Bir önceki yazımız olan Özel Okul Ücretleri ve Öğretmen Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

loading...

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ