İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Emekli Öğretmenler Ne İster?

Her birimizin öğrencilik yıllarında unutamadığı anıları vardır.  Kimimizin unutamadığı öğretmenleri kimimizin ise unutamadığı arkadaşları ve onlarla birlikte yaşadığı öğrencilik dönemleri hep aklımızın bir köşesinde kalır.Ders içerisinde yaşanan olaylar  İyi günlerimiz de olmuştur kötü günlerimizde. Unutamadığımız öğretmenler şimdilerde emekli öğretmen olmuşlardır elbette. Hala bizler için değerlilerdir. Elbette değerli öğretmenlerin ülkemizde çeşitli sorunları vardır. Öğretmenlik mesleğinin kutsal ve kıymetli olmasının yanında çeşitli sorunlar da baş gösterebilir. Bu sorunların başında maaş konusu gelir diye düşünüyorum.

Emekli olan öğretmenlerin maaşları hizmet verdikleri yıla göre değişkenlik gösterir. Örneğin 25 yıl eğitim veren bir eğitmen emekli olduğunda 1.990 TL maaş alır fakat 40 yıl  çabalarıyla eğitim veren bir öğretmen 2.388 TL emekli maaşı almaktadır. Verilen emeklere göre değişen emekli maaşları bu şekilde çeşitlenir. En az 25 yıl eğitim vermesi gereken öğretmenlerin en çok eğitim verdikleri yıl ise 50 yıl ve o zaman maaşları 2.654 yıl oluyor. Hal böyleyken kimi emekli öğretmen bu rakamlardan rahatsız kimisi ise memnun. Bizlere yıllarca emek veren öğretmenlerimiz en iyi maaşları hak ediyor elbette sevgili okurlarım.

Konum emekli öğretmen maaşları iken bizler için çok emek harcayan öğretmenlerimize eğitim sürecimiz boyunca saygısızlık, haksızlık yapmamalıyız diye düşünmekteyim. Ülkemizde yaşayan toplumun seviyesini her zaman eğitim belirler ve eğitim de öğretmenlerimizin emekleri sayesinde ilerler. Öğretmenler bizim hep ışığımız olacaktır.

Saygılarımla…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.